Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Eski Eşyaları Satarak Para Kazanmak

Evinizin çoğu yerinde kullanmadığınız ve uzun bir süredir ihtiyacınızın olmadığı eşyalar mı var? O halde eski eşyaları satmak ve eski eşyaları satarak para kazanmak çok mantıklı bir iş fikri olabilir. Tabi satacağımız ürünler kişisel ürünler değil de daha satmaya uygun ürünler olabilir. Nedir kişisel ürünler derseniz de benim için en kişisel ürün veri gizliliği ve şahsi eşyalar olabilir. Mesela bir hard disk satmak veya flash disk satmak çok makul gelmiyor bana. Onun dışında kullanmadığımız eşyaları satarak para kazanmak mümkün olabilir.


Eski Eşyaları Satmak İçin Hangi Yolu İzlemeliyiz


Pazarlama ve satış için iyi bir göz boyayıcı olmaya gerek yok. Sadece biraz satacağımız ürünleri ahazırlamamız yeterli olacaktır. Mesela eski bisikletimizi satacağız. Bunun için bisikletin resimlerine ihtiyacımız olacak. Resimleri çekmeden önce bisikletimize biraz bakım yapalım ve temizleyelim. Daha sonra kusurlu yerlerine biraz para harcayarak tamir ettirelim. Boyası eskidiyse biraz lokal boya atalım. Orijinal rengine uygun olarak boya kullanmak fikri mantıklıdır. Sonra bisikletin resimlerini çekmek için bisiklet kullanılması mümkün olan bir yere gidelim. Kömürlükte çekilen resimler etkili olmayacaktır.


Bisikletin Yanında Hediye Ürün Verelim


Bu hediye bir kask bir dizlik veya bir suluk dahi olabilir. Hediyenin ne kadarlık fiyatı olduğunun önemi olmayacak. İkinci el bisiklet fiyatlarına bakarak fiyatı hakkında bilgi alalım. Ortalama bir fiyatı satış fiyatımız olarak baz alalım. Bu iş biraz çetrefilli olabilir ancak emlak danışmanı olmak kadar tecrübe isteyecek değildir. Daha sonra ikinci el satış sitelerine ürün resimlerini koyalım. Pazarlık olabileceğini ancak çok fazla abartılı alt fiyatın mümkün olmayacağını belirtelim ve bisikletimizi satalım.


İnternette Başka Ne Satabilirim


Kullanmadığınız ürünleri satmak konusunda yardımcı olmaya çalıştık. Bunu sadece bir bisiklet örneğini ele alarak değindik. Bu bir tava da olabilir ya da mobilya. Bu tamamen size kalmış. Biraz pazarlama ruhu biraz da satacak olduğunuz ürünün cazip gelen taraflarını karşı tarafa yansıtabilmeniz yeterli olacaktır. Satılacak ürün ne olursa olsun internetten para kazanma yollarından birisi eski eşyaları satmak olabilir. Şimdiden başlamanız ve gerekli olmayan eşyaları internetten satmanızı önermekteyim. Size yaramayan bazı eşyalar, başkalarının işine yarayabilir ki bence kesin yarar. Unutmamak gerekir her malın bir alıcısı mutlaka vardır.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst