Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Ethereum (ETH) ve Bitcoin (BTC) arasındaki farklar nelerdir?

Ene

Üye
Katılım
23 Ocak 2020
Mesajlar
22
Tepki puanı
1
Golden Thread
0
Puanları
3
Merhaba.Bu yazımda Ethereum(ETH) hakkında genel bilgiler ve bunun yanında Ethereum'un Bitcoin'den farkıyla ilgili bilgiler paylaşacağım.

Ethereum aslında bir "Bitcoin Konferansı" esnasında ortaya çıkmıştır. Günümüzde alt coin olarak bilinmesine rağmen daha yenilikçi bir teknolojiye ihtiyaç duyar. Bitcoin dünyasında yaygın olarak kullanılan blockchain sisteminden hareketle ortaya çıkmıştır. Blockchain sisteminden yeni yazılımlar ortaya çıkarmaya yardım eder. Ethereum'un amacı ise kişisel verilerin tamamen gizlenmesidir. Günümüzde kişisel bilgilerimizi birçok database'de yer almaktadır. Bu bilgilerimizin daha sonradan ne için kullanılacağını ise kimse bilmemektedir. Ethereum bu noktada devreye girerek kişisel verileri anonim şekilde parça parça farklı cihazlara depo eder. Bu sayede kişisel veriler ulaşılması imkansız bir duruma getirilmiş olur.

Bitcoin'e rakip olabilecek potansiyeli var mıdır?

Bu sorunun cevabını ilerleyen zamanlarda görebiliriz. Günümüzde Bitcoin'den sonra en çok yatırım yapılan kripto para birimi olarak karşımıza çıkan Ethereum, daha yenilikçi sistemiyle dikkat çekmektedir. Ancak Ethereum'un kurucusu Vitalik Buterin, Bitcoin'e rakip olma amaçlarının bulunmadığını ifade etmiştir.

Ethereum (ETH) ve Bitcoin (BTC) arasındaki farklar nelerdir?

+ En önemli farklılık yenilikçiliktir. Bitcoin ile belirli başlı işlemler yapılabilirken, Ethereum sayesinde yeni yazılımlar geliştirilerek yeni alt coinler üretilebilir.
+ Sistem olarak Bitcoin'den daha teknolojik alt yapıya sahiptir.
+ Bitcoin'de işlemcinin gücüne göre kazanç sağlanır ancak Ethereum'da denge politikası izlenir. (Denge politikası ise tüm üreticileri kapsar.)
+ Bitcoin'e göre daha hızlıdır.
+ Ethereum ile madencilik GPU(Ekran Kartı) üzerinden yapılır.

Türkiye'de TL üzerinden kolay bir şekilde Ethereum satın alabilir ve yatırım yapabilirsiniz. Ethereum'un popülerliği de hızla artmaktadır. Ethereum satın almak için ise herhangi bir teknik bilgiye ihtiyaç yoktur. Ayrıca Ethereum cüzdan oluşturarak madencilik de yapabilirsiniz.​
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst