Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Evde Çocuk Güvenliği İçin Alınması Gereken Önlemler

Katılım
22 Ocak 2020
Mesajlar
208
Tepki puanı
11
Golden Thread
0
Puanları
18
İlk çocuğunuz da doğar doğmaz değil alacak 6 aya ulaştıktan sonra almanız gereken önlemler var. İlk doğduğu zaman kundağından dışarı çıkamayan çocuğunuz 6 aya ulaştığında artık ev içi de örümcekler dolanan tehlike haline gelecektir. Emeklemeye başladığında tehlike büyüyecek ve yürümeye başladığında evde kırmızı alarm sistemine geçilmesi gerek.
Dolapların açılmaması için kilit, köşeler için sünger, kapıların birden kapanmasını engelleyecek ürünler gibi standart korumaları gerçekleştirmeniz gerek. Bu kadarını da yapamaz demeyin aklınıza gelmeyecekleri de yapma potansiyeline sahip bir çocuğunuz var. En sakin çocuk içinde bu tehlike vardır.
Diğer en önemli konu komindin gibi çekmecesi kitli dahi olsa çocuğunuzun asılması halinde devrilebilecek ürünlerin duvara montaj yapılması. Bu kazalardan bir çocuk hayatını dahi kaybetmiştir. Siz ev içinde detay inceleme yaparak bu tür duruma müsait ürünleri belirleyip sabitlemesini gerçekleştirmeniz gerek.
Pencerelerinizi yaz aylarında açık tutuyorsanız eğer demir değilse bile yeni çıkan file sistemleriyle güvenliği sağlayabilirsiniz. Kapıların da birden kapanması halinde parmak sıkışmaması için olan aparatlardan da mutlaka kullanınız gerekli.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst