Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Evde Konserve Yapıp Satarak Para Kazanmak

secretgate 

Yetkili
Yönetici
T.C Onaylı
Katılım
21 Ocak 2020
Mesajlar
395
Tepki puanı
4
Golden Thread
2
Puanları
18
Konserveler mevsimlerin değişimiyle önem kazanan besin kaynaklarıdır. Yaz ayında bulması kolay olan ama kış aylarında hem organik olmaması hem de fiyatlarının aşırı yüksek olmasından dolayı sebzeler tercih edilmez. Özellikle ev hanımlarının kışa hazırlık için yapmış oldukları konserveler, soğuk kış aylarında lezzetli şekilde tüketilmektedir. Çalışan bayanlar için ise konserve doldurmak pek mümkün değildir. Evde konserve yapıp satmak fikri de güzel iş fikirleri arasında yer alabilir.


Yeni Trend Evde Konserve Yapıp Satmak


Her geçen gün insanlar daha sağlıklı yaşamanın yolları hakkında bilgi sahibi olmaya devam ediyor. Özellikle hormonlu ve seralarda yetişen ürünlerin tüketimi gittikçe azalmaya başladı. Daha doğal ve en az kimyasal ile ilaçlanmış sebze ve meyveler daha rağbet görmeye devam ediyor. Durum böyle olunca da sebze ve meyveleri mevsiminde tüketmek en sağlıklı yollardan birisi haline geliyor. Ev hanımlarına yeni kazanç kapısı haline de gelen Evde Konserve Yapıp Satmak talebi artan mesleklerden birisi olmaya başladı. Meslek diyorum çünkü herkes konserve yapamaz ve işini iyi yapan ev hanımları satışlarına satış kazançlarına kazanç ekliyor. Dolayısıyla yeni bir meslek dalı olmaması için bir neden yok.


Konserveyi Nerede Satmalı


Evlerde yapacağınız konserveleri değişik alanlarda talep gösteren insanlar ile buluşturmanız mümkün. Bunlardan en önemlisi ve bana göre satışların %65 - %75 arasında ki satışların tamamını internet üzerinden satmak mümkün. Evde konserve yapmak için fazladan bir yatırıma da gerek yok. İhtiyacınız olan ise ufak bütçeleri ile işe başlamak. Bir kaç çeşidini oluşturacağınız konservelerin satışına hemen başlayarak para kazanabilirsiniz. Aile bütçeniz için ekstra bir kazanç olacak olan evde konserve işi hem çok zaman almayan hem de iyi para kazandıran fikirlerden birisi olabilir. İnternetten bir araştırma yaptım ve bu konuda ne kadar haklı olabileceğimi gördüm. Talep var ama bu işi yapan çok nadir internet sitesi var.


Evde Yaptığım Konserveyi Kimlere Satabilirim


Bunu şu şekilde ele alalım. Büyük şehirlerde kariyer yapmak için ya da ev bütçesine katkı sunmak için 10 ev hanımından neredeyse 6’sı çalışmakta. Genelde akşam yemeklerini ve hafta sonu yemeklerini dışarıdan hazır söylemekteler. Çoğu zaman kahvaltı dışında ocakları yanmıyor desek yanlış olmaz. Bizim satış yapacağımız kitle de işte tam olarak bu kesim. İnstagram sayfamızdan ya da facebook sayfamızdan sadece bayanlar için reklam çıkışı yapacağız. Yapmış olduğumuz konserveleri beyaz bir örtünün üzerinde görseli ilgi çekecek şekilde resimlerini çekip sayfamızda paylaşacağız. Bunun içinde konserve fiyatını paylaşmış olduğumuz resimlerin altına yazacağız. Sonra az bir bütçe ile reklam vereceğiz. Bu bütçe ne olabilir derseniz de bana göre 10 TL de olabilir 50 TL de olabilir.


Ama önce en alt limit ile reklam vermeye başlanmalı. Atıyorum siz tüm gün boyunca sadece 10 kavanoz konserve yaptınız ama 20 kavanoz sipariş geldi. Bunun ayarını iyi yapıp müşteriyi mağdur etmemek en iyisi olacaktır. Bu yüzden reklam bütçenizi günde 2 TL ile başlatın. Sonra her gün üzerine +5 TL koyarak devam edin. Yaptığınız ile sattığınız tam dengeye girdiğinde reklam bütçenizi tam ayarlamış oldunuz demektir.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst