Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Evde Ütü İşi İle Ek Gelir Para Kazanmak

secretgate 

Yetkili
Yönetici
T.C Onaylı
Katılım
21 Ocak 2020
Mesajlar
395
Tepki puanı
4
Golden Thread
2
Puanları
18
Türkiye’de genç nüfus güzel ve temiz giyinmeyi tercih ettiği için yeni bir sektör haline gelen evde ütü yaparak para kazanma işi ev hanımlarının geçim kaynağı haline geldi. Özellikle özel üniversitelerin çoğalması ile de şehirlerde üniversite öğrencilerinin ve çalışan insanların ütüye zaman ayırmaları oldukça zor olduğundan, bu insanların yardımına evde ütü yaparak ailesine katkı sağlayıp ek iş arayan genç bayanların hoşuna gitmektedir.


Bu işi yapmak için sizler de çevrenizdeki ek iş veren firmaları araştırarak bütçenize katkı sağlayabilirsiniz. Çünkü insanlar gider kalemleri çoğaldığı için geçinmekte zorlanmaktadır. Mutlaka ek iş yaparak yaşam kalitesini yükseltmek istiyorlar Bu sebeple de evde ütü işi ile ek gelir elde edip para kazanma yolunu tercih etmektedirler.


Evde ütü işi yaparak ne kadar para kazanırım, diye düşünüyorsanız, oldukça iyi getiri sağlayacak paralar kazanmanız mümkündür. Küçük parça adı verilen giysilerin tanesi 1 Lira'dan, büyük parça olarak adlandırılan kıyafetlerin bir parçası ise 1,5 Lira veya 2 liradan ütülenmektedir. Elbette bu maliyete yol masraflarını da eklemek gerekir. Konum ve giysi tipine göre bu ücret 5 hatta 10 Liraya kadar çıkabilmektedir.


Evden ütü yaparak para kazanmak


Bu yeni ek iş sektöründe ayakta tutunabilmek için mecburen müşterimizin mümkünse evine giderek ütüleyeceğiniz kıyafetleri kendi evinize götürmek daha avantajlı olacaktır. Çünkü insanlar sizin evinize kıyafet getirmek için zaman ayıramaz, ayırmak istemez. Tabi bir çok müşteri de kıyafetlerini bırakabilir.


Size yapabileceğimiz tavsiye, yapabileceğiniz kadar, bitirebileceğiniz kadar almanız gerekiyor. Aksi takdirde aldığınız işleri bitiremezseniz müşterinizin size bir daha hiç vermeme düşüncesi oluşur. Böylece Kazancınız azalmış olur. Evde ütü yapmak sadece tanıdığınız, çevrenizdeki kişilerin işi ile değil, aynı zamanda eve ek iş veren firmaların aracılığı ile de bu işi yapma şansınız vardır.


Ütü yapma işinde diğer bir risk çok çeşit kumaş tipi olmalısıdır. Yanlış ısı ayarı veya eskimiş bir elbiseyi ütülemek yanma renk farklılığı veya düğme cırcır kopması gibi istenmeyen durumlarla sonuçlanabilir. Bu müşteriler için olabilecek en kötü şeydir. Bir şekilde sebebini anlatın örneğin ütüyü elbisenin üzerinde uzun süre bıraktıysanız veya leke (kireç) bıraktıysanız bu sizin hatanızdır ve zararınızı telafi etmeye çalışın. Örneğin o setten ücret almayın ve özür dileyin. Mümkünse yenisini teklif edin. Müşterileriniz muhtemelen kabul etmeyeceklerdir. Fakat hatanızı asla gizlemeye çalışmayın. Müşterinizi kaybedersiniz.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst