Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Evinizde Kırışıklardan Kurtulma Formülü

Katılım
22 Ocak 2020
Mesajlar
208
Tepki puanı
11
Golden Thread
0
Puanları
18
Evinizde Kırışıklardan Kurtulma Formülü

Yüz kırışıklığı kimisi için yaşlılık belirtisidir ve oluşmasını istemez ancak bazıları da bu kırışıklığı olması gereken olarak kabullenir. Aslında olması gerekende kabullenmektedir. Ancak gene de kırışıklıkları doğal yollarla mümkünse ertelemek istiyorsanız olabildiğince araştırdığımızla size bulduklarımızı aktaralım.

Çizgilerin azalmasında ilk kural nemli cilttir. Bunun için nemlendirici kremler kullanmanız gerekli. Doğal diyerek başladık bu ürün takviyesi çok doğal sayılmaz ama ameliyat gibi durumlara alternatif olarak düşünebilirsiniz.

Kendinize bakma konusunda bir uzmana danışın ve cildine uygun bakım ürünleri tedarik edin. Bunlar temiz ve düzenli bir şekilde uygulayın. Ancak uzman detayına dikkat edin. Eş ve dosttan, komşudan duyduğunuz bilgilerle değil. Uzman kontrolünde kontrollü ürünlerle bunu gerçekleştirmek hiçbir zarar vermeyecektir. Ama duyumlarla bir şeyler yapmak değil kırışıklığını yok etmek var olan cildinizi daha kötüleştirebilir. Lütfen bunun bilincinde olarak doğru hareket etmenin öneminin farkında olmaya çalışın.

YÜZ EGZERSİZLERİ KIRIŞIKLARI ÖNLEYEBİLİR

Yüzümüz aslında kaslardan oluşmaktadır. Yüz egzersizi yaparak doğal kırışık önleme gerçekleştirebilirsiniz. Bu konuda bilgi veren videolardan doğru teknikleri öğrenmeniz fayda sağlayacaktır. Dinlendiğiniz süreçlerde yapacağınız bu hareketler hem cildinizde kırışıklığı önleyecektir hem masaj etkisiyle sizi dinlendirecektir.

Yapılabilecek egzersizleri kısaca ele alacak olursak avuç içinizi kaçlarınızın olduğu alana yerleştirin. Biraz garip gelecek ama burada gerdirme yapın ve aşağıya doğru bakar şekilde kaşlarınızı çatın. Ortalama 10 saniye kadar yapacağınız bu işlemle var olan kırışıklarınızı dağıtmanız dahi mümkünken oluşmasını da engelleyebilirsiniz. Bu şekilde günlük 3 kez toplam 30 saniye yapacağınız işlem ufak bir egzersiz olacaktır.

Gıdı ve yanaklar içinde gene kısa süreli ufak bir egzersiz bulunuyor. Dudaklarınız arasında bir yemek kaşığı alarak üst dudak geri, alt dudak daha ilerde olacak şekilde kaşığı havada tutun. 5 defa 3’er saniye olmak üzere bu hareketi gerçekleştirerek gıdıda oluşacak kırışıklıkları önlersiniz.

Yanaklar için standart şişirme yapmanız yeterli. 3 defa 10’ar saniye olmak üzere yanaklarınızı şişirin ve bekleyin. Bu da o bölgeler için etkili olacaktır.

Göz çevresini de parmaklarınız gerdikten sonra gözlerinizi kısarak 10 saniye kısmanız gerekmekte. Bunu de 3 defa yaparak işlemi tamamlamış olacaksınız.

Yani ortalama 5 dakika bir sürmeyecek olan bu işlemleri günlük rutine bindirerek ve ek zararsız nemlendirici gibi ürünlerle botoks ihtiyacı olmadan ilerisi için önlemi şimdiden alabilirsiniz.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst