Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Evliliklerin Bitme Nedenleri

ruzgar 

Yönetim
Yönetici
T.C Onaylı
Katılım
13 Ocak 2020
Mesajlar
168
Tepki puanı
5
Golden Thread
4
Puanları
18
Evliliklerin Bitme Nedenleri
Güzel bir hayalle başlar evlilikler. Mutluluğa atılan adımlar güzel umutlar içerir. Düğün ve eşyalar için paralar dökülür, eğlence içinde evliliğe evet denir. Sonra hayatın gerçekleri sarar etrafımızı. Bizi yattığımız güzel uykudan uyandırmaya başlar. Bir süre hayalde miyiz, gerçekte miyiz sorusunun cevabını bulmaya çalışırız. Daha sonra da gerçeklerle yüzleşiriz ve kararlar alırız.
Evlilik, devlet karşısında resmi olarak yapılan bir sözleşmedir. Aile kurma adına resmi adım atılır. Resmi bir sözleşmenin bitmesinin de bazı kuralları vardır. Bu bazen duygusal nedenler olarak, bazen hukuksal nedenler olabilir. Hiç kimse ayrılmak için evlenmez lakin eğer kişiler birbirlerine manevi zarar verecekse evliliğin bitirilmesi daha doğru olacaktır. Evlenmek ne kadar doğalsa ayrılmak da o aktar doğaldır.
Eviliklerin bitmesinde birçok etken rol oynar. Bunlardan ilki eşlerin birbirlerine karşı sorumluluklarını yerine getirmemeleridir. Bir erkek evini geçindirecek maddi kazanca sahip olmalıdır ve eşinin, çocuklarının geçimini sağlamalıdır. Bayan ise evin iç yönetimiyle ilgilenmeli ve sevgi, şefkatini ailesinden esirgememelidir. Bir çocuk, sevgiyi annesinden, saygıyı babasından öğrenir. Ev içinde anne sevgi ihtiyacını karşılamalı, baba saygılı olma konusunda örnek davranışlar içinde olmalıdır.
Evliliklerde saygı, sevgi, sadakat, sabır konuları evliliği ayakta tutan temelleri oluşturur. Bunlardan biri eksikse o evlilik çatırdamaya başlar. Bir karar alınacaksa ailece toplanılmalı, herşey kendi düşüncesini söylemeli ve ortak bir nokta oluşturulmalıdır. Evlilikte bir tarafın kendini o evin bir parçası gibi hissetmezse duygusal olarak soğuma hissedecektir. Kişilerin düşünceleri farklı olabilir ama hiçbir zaman tek kişinin düşünceleri önemsenmemelidir. Evlilikte cinsellikte yaşanan sorunlar da evliliğin bitmesine neden olabilir. Evlilikte kişiler karşılıklı cinsel ihtiyaçlarını gidermek zorundalardır. Cinsellikte sapkın istekler ve hareketler boşanma nedenidir.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst