Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Evlilikte Mutlu Olmanın Yolları

ruzgar 

Yönetim
Yönetici
T.C Onaylı
Katılım
13 Ocak 2020
Mesajlar
168
Tepki puanı
5
Golden Thread
4
Puanları
18
Evlilikte Mutlu Olmanın Yolları
Hepimizin hayalini kurduğu evlilik bazen istenmeyen yerlere gidebilmektedir. Peki, mutlu bir evlilik nasıl olmalıdır. Bunun cevabını aşağıda yazacağım makalede bulabilirsiniz.
Evliliğin kutsal bir müessese olduğunu biliyorsunuz. Evlilik yaradılış itibari ile olması gerek bir durumdur. Evliliğin yolunda gidebilmesi için taraflara düşen ilk iş tarafların ilişkide enerjik olmalarıdır. Yani hiçbir zaman tarafların enerjilerini tüketmemeleri gerekir.
Evliliğin sürmesi için ilk günkü gibi devam edebilmesi için sevginin tükenmemesi gerekir. Aşkın ortalama ömrü 2 yıldır. Aşk belli bir süreden sonra biter. Her biten aşkın sonunda evlilik bitecekse o zaman evli kalan insan kalmaz dünyada. Peki, ne yapılmalıdır. İlişkilerde saygı ve sevgi korunmalıdır. Aşk bitse bile sevginin ve bağlılığın bitmemesine gayret edilmelidir.
Evli çiftlerin mutlu bir evlilik sürmesi için ben değil biz olmaları gerekir. Yani önemli bir konu hakkında karar verirken ya da adım atarken sadece tek taraflı düşünmemelidir. Biz olmayı başarmalıdır ki evliliği uzun yıllar sürsün.
Mutlu bir evlilik için odalarınızı asla ayırmayın. Arada bazen sorunlar olabilir. Kavgalar, tartışmalar her ne olursa olsun asla ama asla yataklar ayrılmamalıdır. Mutlu bir evliliği bu sorun yıkabilir.
Eşinize zaman ayırın. Beraber vakit geçirin. Sinema, tiyatro, eğlence merkezleri eşinizin mutlu olabileceği yerlere götürün.
Mutlu bir evlilikte olması gereken en temel madde asla yalan söylemeyiniz. Her zaman her konuda dürüst olun. Yalan evli çiftlerin boşanmasına neden olan en büyük sorundur.
Mutlu evliliklerin en temel kaynağı karşılıklı anlayıştır. Birbirinize karşı anlayışlı olun.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst