Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Evlilikte Sorunlar Nasıl Halledilir?

ruzgar 

Yönetim
Yönetici
T.C Onaylı
Katılım
13 Ocak 2020
Mesajlar
168
Tepki puanı
5
Golden Thread
4
Puanları
18
Evlilikte Sorunlar Nasıl Halledilir?

Evlilik iki farklı cinsin bir arada yaşadığı iyi günde kötü beraber olmaya, birbirine yardımcı olmaya, birbirini sevmeye ömür boyu verilen bir sözdür. Evlenmeden önce verilen bu sözler bazen tutulmaz, eşler arasında huzursuzluklar olur, kavgalar, yanlış anlaşılmalar gibi örnekleri çoğaltabiliriz. Yaşanılan sorunlar eşlerin birbirini anlamaması yaşanılan günün stresi, iş hayatı, çocukların sorunları, maddi olarak sıkıntılar bunlar her evlilikte yaşanılan olaylardır. Önemli olan bu sorunların halledilmesidir.

Evlilikte yaşanılan sorunların çözüm yollarını ilişki uzmanlarımız eşlere çözüm yolu sunmuştur.

Evlilikte Sorunları Çözme Yolları

1.Dinlemek eşinizi sabırla dinleyin, eşiniz sinirli olduğu zaman onun sakinleşmesini bekleyin sonra ne sorun olduğunu anlatmasını isteyin yardım edemeseniz bile bu eşinize moral olur onun yanında olduğunuzu bilmesi ona güç verecektir.

2.Fedakâr olun maddi ve manevi konularda fedakârlık edin her evlilikte maddi sıkıntılar olur bunu eşinize yansıtmayın o dönemi elinizdeki imkânlarla idare edin.

3.Geçmişte yaptıkları hataları ona sık sık hatırlatmayın bu arazınızın bozulmasına sebep olur.

4.Eşinizle inada girmeyin ilada sizin dediğiniz olacak değil ya günün koşullarına ellinizdekilerle yetinin.

5.Sorunlar olduğunu hissettiğiniz de eşinizin yanında olun onla dertleşin.

6.Affedici olun eşiniz bir hata yaptığın da ve eşiniz bunun farkına vardığında sizden özür dilediğinde affedin uzatmayın olayı affedin.

7. Çocuklarınız yüzünde kavga etmeyin çocuklarınızın yaptığı yanlış bir şey olduğunda eşiniz çocuğa kızdığında çocuğunuzun tarafın da olmayın bu eşinizle aranızın bozulmasına neden olur eşinizle önce konuşun daha dikkatli çocuğu uyarmasını söyleyin. Evliliktekiler sorunları sabırla, sevgiyle halledin uzun evliliklerin sırrıdır bunlar.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst