Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Facebooktan Para Kazanma ve Öneriler

secretgate 

Yetkili
Yönetici
T.C Onaylı
Katılım
21 Ocak 2020
Mesajlar
395
Tepki puanı
4
Golden Thread
2
Puanları
18
En büyük sosyal ağlardan birisidir facebook hem insanların çevrim içi sohbet etmelerine olanak sağlar hem de arkadaşlarınızla organizasyon yapmanıza. Çoğu insan facebook üzerinden para kazanma yöntemini bilmemektedir. Bu makalemde facebooktan para kazanma konusunda bildiklerimi deneyimlerimi ve sayfalarımla yapmış olduğum kazançları anlatacağım. Eğer internet ile işim olmaz ben bu konuda kendimi geliştirmekle zaman harcamam diyorsanız evde boncuk işi ile aile bütçenize kazançlar sağlayabilirsiniz.


Facebooktan Para Kazanmak İçin Ne Gerekli


Öncelikle ne tür bir satış yapmak istediğiniz ile işe başlayalım. Bu sizin evde kendi başınıza yapmış olduğunuz evde yap ürünleri olabilir ya da iyi bir toptancı ile anlaşıp ürünlerin tedarik kısmını bu şekilde halledebilirsiniz. Dediğim gibi bu tamamen size ve kabiliyetinize kalmış. Kendimin ne ürün sattığına gelirsek de ben takı ve künye satıyordum. Maliyeti uygun ve satış fiyatı makul ürünler insanların ilgisini çektiğinden bu alana yönelmiştim. Takıları nereden alıyordum peki, aslında almıyordum. Takı satan bir dükkan ile anlaşıp siparişleri onlara mail atıyordum. Yani aracılık yapıyordum denilebilir. Tabi bu işlem çok fazla kar bırakmasa da kargo ve ürün stoku ile uğraşmak istemiyorsanız bu yöntemi seçebilirsiniz.


Bunlardan birinci ve üçüncü seçeneklerden herhangi birisini seçebiliriz. Benim tavsiyem marka ve ürün kategorisini seçmeniz olabilir. Daha sonra mağazanıza bir isim seçiyorsunuz. Bu isim daha önce başka kullanıcılar tarafından alınmamış olmalı. Zaten alınmış ise uyarı veriyor sayfa. Sayfa adını da girdikten sonra basit seçenekler ile ürünlerin resimlerini koyuyorsunuz. Tavsiyem şudur ki eğer photoshop kullanabiliyorsanız ürünlerin altlarına fiyatlarını yazınız. Eğer photoshop yok veya kullanamıyor iseniz paint ile bu işi yapabilirsiniz. Ürünlerin resimlerinin altına da fiyatları koyduk. Sayfamıza en az 50 tane ürün ekleyelim. Bunların hepsi mi olacak peki elimizde? Hayır, çoğunluğu olabilir veya yapılabilir olsun ki, müşteriler tanıdıklarına tavsiye edebilsin.


Bunu şu şekilde özetleyelim, kocaman bir mağazada 5 tane ürün olsa sadece bu ürünleri almaya ya da bakmaya kimse gelmez, bunu zaman kaybı olarak görürler.


Sayfamızı Açtık Ürünlerimizi Koyduk Ama Satış Yapamıyoruz


Evet, zaten anlatacağım olay da biraz bu konu ile alakalı olacak. Eğer reklamınızı yapmaz iseniz kimse sizin sayfanızı ziyaret etmeyecektir. Bu yüzden facebooka reklam ver kelimesine yoğunlaşalım biraz. Sayfamızı tanıtırken alakalı kitleye erişmeyi hedefleyeceğiz, 65 yaşındaki Ahmet amca bizim sattığımız takıyı almayacağından Ahmet amcanın reklamı görmesi bizim için zarar demektir. Ne satıyor isek buna uygun kriterleri önceden belirleyerek bir kağıt üzerinde çalışalım.


Mesela 37 numara bayan ayakkabısı satacağız. Bunu kimlere satabiliriz,


  • Bayanlara
  • Bulunduğumuz Ülkeye
  • Ayakkabı türüne göre uygun yaşa ( Taşlı ayakkabıyı 45 yaş üzerine satamayız gibi )
  • Kargolama sıkıntısı çekmeyeceğimiz yerlere

Daha sonra reklam vermemiz lazım. Günlük bütçemizi ayarlamaya dikkat edelim. Kar edeceğimiz paranın hepsini reklam verirsek yaptığımız işin yararı olmaz zararı olur.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst