Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Gerçekten İhtiyaç Yoksa Kredi ve Kredi Kartlarından Uzak Dur

Katılım
22 Ocak 2020
Mesajlar
208
Tepki puanı
11
Golden Thread
0
Puanları
18
Bu kategorinin bence ilk konusu bu olmalı. Bankaların pişmanlık olduğu bilinciyle araştırmanızı yapın. Tabi ki mecbur ihtiyaç dolayısıyla başvurduğumuz kapı banka olmakta. Düşünsenize evleneceksiniz ve 50 bin liraya ihtiyacınız var. Hiç paranız olmadığı düşünürsek bu miktarı kimse size borç olarak vermez. Anne ve babanın da maddi gücü yoksa tek çare bankalar. Bankalar da bize öyle güzel kollarını açar ki en yakın akrabanızın göstermediği şefkati gösterir.

İşin arka planına bakalım ama birlikte. 50 bin lira için 70 bin lira geri ödeme yani 20 bin lira faiz ödeyeceksiniz. 5 yıl çektiğinizi varsayarsak bankayla artık vazgeçemeyeceğiniz bir birliktelik olacak. 5 yıl boyunca her ay evinize ekmek almadan önce onlara para yatıracaksınız. Allah düşmanımın başına vermesin derler ya işte bankalara da Allah kimseyi bulaştırmasın. Ama günümüzde mecbur bulaşıyoruz.

Evlilik, hastalık gibi durumlarda mecbur bankaya başvuruyoruz ama en azından araba gibi keyfi ihtiyaçlar için kredi çekmekten kaçınmanızı tavsiye ederim. Krediye vereceğiniz parayı her sene biriktirim her sene sonu araba modelinizi yavaş yavaş yükseltin emin olun daha zevkli olacaktır.

İşinizin devamlılığına güveniyor ve ödeme planlarınızı krediye göre ayarlayabiliyorsanız kredi çekerken dikkat etmeniz gereken bazı durumlar var. Öncelikle faiz oranı ve kredi vadesi. Vadeye göre ödeyeceğiniz faiz ne kadar artıyor ve aylık ödemelerinizi bu nasıl etkiliyor not alarak önünüze ödeme planlarını koyun ve doğru tercih gerçekleştirin. 5 yıl çekip 20 bin faiz ödüyorken 4 yıl çekmeniz halinde bu miktar 15 bine kadar düşüyor ve aylık ödeme miktarında sizi etkilemeyecek bir fark oluşturuyorsa ne kadar kısa süreli vade olması sizin için daha iyi olacaktır.

Forumumuzda bu konuda banka incelemeleri zaman içerisinde gerçekleşecektir. Hatta sizlerde muhakkak kredi çekerseniz hangi imkanlardan yararlandığınızı paylaşırsanız en azından diğer çekecek olan kişilere yardımcı olursunuz.

Bankalara fazlasıyla kötüledik ama doğru planlama ile bu kötü durumu fırsata çevirmeniz mümkün. Kredi ile yapacağınız iş size ödediğiniz faizden daha fazla kazandıracak ve ödeme de zorluk çekmeyecek şekilde planlama yapabiliyorsanız banka gerçekten iyi bir dostunuz olabilir.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst