Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Gingseng Çayının Faydaları Nelerdir?

secretgate 

Yetkili
Yönetici
T.C Onaylı
Katılım
21 Ocak 2020
Mesajlar
395
Tepki puanı
4
Golden Thread
2
Puanları
18
Gingseng Çayının Faydaları Nelerdir?
Ginseng bitkisini hiç duydunuz mu desek sanırım çoğumuz hayır cevabını verir. Bu cevap çok normal çünkü biz yeni yeni tanışıyoruz bu bitkiyle. Gingsen bitkisi büyük bir mucize. Zaten kelime anlamı olarak da Yunanca “tam iyileşme” anlamına gelir. Biz yeni yeni tanışsak da Çin’de, Kore’de, Japonya’da yüzyıllar öncesinden şifa niyetine kullanılmaya başlanmış. Ortadoğu da yetiştirilen bu bitki Sibirya’nın bir kısmında da yetiştirilmeye başlanmış. Şekil olarak zencefil ve zerdeçaldan çok farklı değil. Aynı renkte ve kök şeklinde. Peki, yeni tanıştığımız bu mucizevi bitkiden nasıl yararlanabiliriz, ne gibi faydaları var ve çayını nasıl tüketmeliyiz, öğrenelim.
Kelime olarak da tam iyileşme anlamında gelen bir bitkinin faydasız olacağını düşünmek çok yersiz olur. Bunu biraz araştırıp öğrendiğimizde görebiliyoruz. Gingseng çayı tam bir mucize. Çin tıbbında çok sık kullanılan gingseng çayı kan şekerini dengelemede çok başarılı. Eğer şeker hastasıysanız en kısa zamanda gingseng bitkisinden edinin ve çayını içmeye başlayın. Tansiyon hastaları sürekli ilaç kullanmak zorunda olan hastalık gruplarından. Bir de gingseng çayını deneyin. Gingseng çayının tansiyonu düşürdüğü tespit edilmiştir. Tabiki bu tür bitkisel çayları kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışın. Hazımsızlık sorunu yaşayanlar, mide ağrısı çekenler de gingseng çayından faydalanabilirler. İçildikten sonra mideye bir rahatlama verir ve sindirim sistemine yardımcıdır. Mideye iyi geldiğini söyledikten sonra strese iyi gelir demeyi unutmayalım. Eğer stresliyseniz gingseng çayı için ve huzur bulmaya başlayın. İktidarsızlık sorununa da faydalı olduğu söylenmiştir. Ne kadar nasıl tüketeceğinizi araştırmayı unutmayın.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst