Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Google Adnsense Nedir?

secretgate 

Yetkili
Yönetici
T.C Onaylı
Katılım
21 Ocak 2020
Mesajlar
395
Tepki puanı
4
Golden Thread
2
Puanları
18
0TGTWg30In6zocFALjSp.png
Dünya çapında internet denince akla ilk gelen marka tabi ki Google olmaktadır. İnternet dünyasında birçok hizmetiyle kullanıcıların ihtiyaçlarına karşılık veren Google’ın hizmetlerinden birisi de Adsense’dir. Peki, Google Adsense Nedir?

Google Adsense Nedir?
Adsense, Google firmasının reklam veren ve yayıncılar arasında köprü işlevi gören reklam markasıdır. İnternet üzerinden içerik oluşturan kişilerin büyük bir çoğunluğu reklamlar ile gelir elde etmektedirler. Şuanda internet üzerinden gerek web sitesi üzerinden gerekse YouTube gibi platformlarda içerik oluşturan kişiler, oluşturdukları içeriklere reklam alarak gelir elde edebilmektedirler. Tabi bu reklam firmaları arasında en başarılı olanının ise Adsense olduğunu söyleyebiliriz. Adsense kısaca Adwords ile reklam vermek isteyen kişi/firmaların reklamlarını içerik oluşturucuları ile buluşturan köprü görevi gören bir aracı diyebiliriz.

Adsense’i Kimler Kullanabilir?
Google Adsense hizmetini, internet üzerinden içerik oluşturan web site sahipleri kullanabilirler. Tabi burada özellikle belirtmek gerekir ki Adsense’in katı politikaları mevcuttur. Misalen +18 yayın yapan veya hukuk kurallarına aykırı yayın yapan web sitelerinde reklam yayınlanması kesinlikle yasaktır. Eğer web siteniz “Adsense İçerik Politikaları” kapsamında uygun bulunursa reklamlar yayınlanmaya başlayacaktır. Bunun için sadece web sitenize ekleyeceğiniz birkaç satırlık kod dizini yeterlidir. Reklamların görüntülenmesi için herhangi bir kodlama bilgisine bile ihtiyaç duyulmuyor. Zira son zamanlarda yapılan yenilikler ile birlikte “Adsense Otomatik Reklamlar” adı altında verilen hizmet ile web sitelerinizin uygun kısımlarında reklamlar otomatik olarak yayınlanabilmektedir.

Adsense Kazanç İşleyişi
Adsense reklamları ile kazanç sağlayabilmek için web sitenizde yayınlanan reklamların tıklanması gereklidir. Adsense, sektörde bulunan diğer reklam firmaları gibi günlük veya aylık gibi reklam alanı kiralaması yapmaz. Ayrıca reklam görüntülenmesi ile de kazanç sağlanmamaktadır. Daha önce belirttiğimiz gibi reklamlar aslında Adwords üzerinden verilmektedir. Adwords bünyesinde bulunan kişi veya firmalar kendi reklamlarına tıklanma başına bir maliyet belirtir ve bu reklamlar sizin web sitenizde yayınlanır. Reklamlar sizin web sitenizde yayınlanırken tıklanırsa bu belirtilen tıklama başı ücret sizin hesabınıza yansıtılır. Bu sayede reklam veren ile yayıncı arasındaki köprü, Google güvencesi ile sağlıklı bir şekilde sağlanmış olur.

Google Adsense ile kazandığınız paralar ödeme eşiği olan 200 TL bakiyeyi geçtikten sonraki ay hesabınıza yatırılır. Ancak bunun için öncelikli olarak hesabınızda verdiğiniz bilgilerin doğrulanması gerekmektedir. Adsense hesabınız 20 TL sınırına geçtiğinde, üye olurken verdiğiniz adresinize Adsense tarafından bir PIN kodu gönderilmektedir. Bu kod genelde 30 gün içinde elinize ulaşır. Eğer bazı aksaklıklar sebebiyle elinize kod ulaşmazsa 3 kereye kadar PIN kodu isteminde bulunulabilmektedir. Bu PIN kodları hiçbir şekilde elinize ulaşmazsa belirttiğiniz adres ve isim bilgilerini içeren bir fatura ile adres onayı gerçekleştirilebilmektedir. Adres onayından sonra ise banka onayı gelmektedir. Bunun için Adsense hesabınıza tanımladığınız banka hesabınıza cüzi miktarda bir ücret gönderilir. Gönderilen bu ücretin küsuratı ile birlikte sisteme girilmesi istenir. Bu şekilde banka hesap onayı da gerçekleştirildikten sonra artık 200 TL ödeme eşiğini geçtiğinizde sorunsuz bir şekilde banka hesabınıza bakiyenizi çekebilmektesiniz. Ödeme miktarı olarak 200 TL alt limit belirtilmiş olsa da bu konuda herhangi bir üst limit belirtilmemiştir. Politika ihlali sonucunda hesap kapatılması durumlarında bazen hesap içerisinde bulunan bakiyeler ödenmektedir. Ancak Adsense bunun garantisini vermemekte. Eğer kendi isteğiniz ile onaylı Adsense hesabınızı kapatmak isterseniz de sorunsuz bir şekilde bir ay bile beklemeden banka hesabınıza yatırılmaktadır.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst