Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Google Adsense ile Para Kazanmak 2020

biokayseri

Üye
Katılım
22 Ocak 2020
Mesajlar
8
Tepki puanı
3
Golden Thread
0
Puanları
3
Google Adsense ile Para Kazanmak 2020
unnamed.jpg


Dünyanın en büyük arama motoru Google' nin alt servis uygulamalarından Adsense, kullanıcılarına web sitelerinde yayımlayacağı reklamlar karşılığında para kazanmasını sağlamaktadır. Servis uygulamalarda Google Adsense paneli için web sitesine veya blog sayfasına sahip olmanız gereklidir. Web sitesi açabilmeniz için domain ( alan adı ) , hosting ( sunucu sağlayıcı ) ile bağlantı kurarak sitenizi yayın hayatına koymalısınız. Yayın hayatında olan web sayfalarını içeriklerin türüne göre Google Adsense başvurusu yaparak, kabul gördüğünde alakalı reklamları yerleştirerek para kazanmaya başlayabilir. Web sitelerine ilk olarak yeterli seviyede içerik girişi yaparak gizlilik politikasına uygunluk göstererek başlangıç aşamasını geçmiş bulunuyoruz. Başlangıç aşamasından sonra kabul edilen Adsense reklam hesabına giriş yaparak site içerisinde doğru reklam yerleşimi yaparak devam edebilirsiniz.

Herhangi alan adı sağlayıcısından domain satın alarak, satın almış olduğunuz alan adına NS yönlendirmesi yaparak sunucunun aktif edilmesini sağlayabilirsiniz. Türkiye' de kaliteli olarak alan adı ve sunucu sağlayan firmaların başında İHS Telekom gelmektedir. Hemen akabinde onu devam eden İsim Tescil, Natro Hosting gibi firmalar gelmektedir. Dünya çağında en kaliteli alan adı ve hosting barındırabileceğiniz en kaliteli firma Godaddy ' dir. Godaddy özellikle yılın son günleri ve yılbaşı gibi özel zamanlarda kullanıcılarına yüksek indirim oranlarında kampanyalar sağlamaktadır. Milyonlarca kullanıcıya sahip olan Godaddy, sunucu ve alan adı konusunda sektörün bir numarasıdır. Buraları rahatlıkla tercih ederek satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Web sitelerde kullanılan script ve alt yapı uygulamaları genellikle php, html yazılım, wordpress, vbulletin, xenforo olmaktadır. Sektör seçimine göre site temasını düzenleyerek zevkinize göre uygun seviyede alt yazılım seçebilirsiniz. Kişisel tercihim Wordpress ' tir. Wordpress alt yapısını kullanan web sitelerinin kolay kullanım paneli sayesinde SEO optimizasyonu konusunda büyük kolaylık sağlamaktadır. Site içerisine girilen içerikleri kodlama bilgisi bilmeden kolay kullanılabilir panel sistemi sayesinde rahatlıkla giriş yapıp yönetebileceğiniz sisteme sahiptir.

Webmasterlerin en büyük sorunlarından birisi de Adsense hesabını onaylatmaktır. Farklı algoritma ile çalışan sunucu web sitelerin kalitesinin ve özgünlüğünün ön planda olduğunu istemektedir. Kopyala yapıştır içerikle başvuru yapanları sorgusuz sualsiz reddederek onay vermemektedir. Tamamen özgün ve kullanıcı odaklı oluşturulan web sitelerine kabul vererek reklam yayınlamasına izin vermektedir. Adsense 'den red yiyen kullanıcı sonraki seferlerde yeniden değerlendirme göndererek başvurularını yineleyebilir. Adsense reklam hizmet politikası gizlilik koşulları ön planda tutularak izin verdiği sektörlerde hizmet veren sitelerin yayımlamasına olanak sağlar. Yasaklı listede yer alan sektörlerdeki web sitelerinin reklam yayınlaması yasaklanmıştır. Bu yüzden oluşturacağınız web siteleri tamamen Google şartlarını kapsayacak şekilde olmalıdır. Aksi takdirde bu hizmetten yararlanamazsınız. Google üzerinden servis biriminden oluşturacağınız reklamları sitenizin dikkat çekecek yerlerine koyarak tık başı gelir elde edebilirsiniz. Sitenizi ziyaret etmek isteyen kullanıcılar yanlışlıkla bilmeden tıkladığı reklamlar sayesinde günlük olarak hesap çizelgesi tutularak, kazandığınız miktar Adsense paneline yansıyacaktır. Ödeme alabilmek için hesabınıza tanımlı banka hesabının bulunması ve 200 TL ödeme eşiğini geçmiş olmanız gereklidir. Ödeme alt sınırını geçen kişilerin ödeme günü geldiğinde kazançları banka hesaplarına otomatik olarak yansıyacaktır.

Web sitesi üzerinden Google Adsense ile para kazanmak isteyen kullanıcılara en önemli tavsiyem özgünlükten şaşmamaları ve tamamen kullanıcı odaklı hizmet vermeleri yönündedir.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst