Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Google, Gmail’de Virüse Karşı Korumayı Güçlendirdi

Katılım
22 Ocak 2020
Mesajlar
208
Tepki puanı
11
Golden Thread
0
Puanları
18
Google kullanıcıları için yenilikler konusunda en iyisini gerçekleştirmeyi çalışmaya devam etmekte. Giriş konusunda sayısız güvenlik önlemi alarak izinsiz girişlere karşı koruma almayı başarmış bulunuyor. Bu konuda ayrıca çalışmaları devam ederken virüslere karşı da yeni bir koruma güncellemesi geldi.

Virüslere karşı koruma konusunda en önemli tek uyarı bilmediğiniz maillerden gelen ekleri açmamanız olmakta. Bu eklerde yer alan virüsler sizin bilgilerinizi çalabildiği gibi bilgisayarınıza zarar da veriyor.

Google bu konuda var olan algoritmasında güncelleme gerçekleştirdi. Bu yapılan değişiklik sayısında bilgisayarınız virüse karşı korumalı hale gelmekte. Gmail de herhangi bir mail de eğer ek bulunuyorsa yazılan algoritma devreye giriyor ve harici bir çalışma varsa bunu devre dışı bırakmakta.

Bunun haricinde kullanıcılarının güvenliği için gözle görülmeyen ekstra önlemlerde her zaman aktif olarak sizi korumaya almakta. Son zamanların en büyük sorunu olan siber saldırılara karşı tedbir için Gmail seçmeniz daha güvenilir gibi durmakta.

Geliştirilen bu algoritma şu an da sadece Office dosyalarında aktif halde kullanılıyor. Siber saldırılarının yüzden 50’sinden fazlası bu maillerde gelen virüs olduğunu düşünürsek Google’ın bu sistemi genişleterek daha kapsamlı güvenlik sağlaması yakındır.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst