Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Google Play Store’de yer Alan En Gereksiz Uygulama

Katılım
22 Ocak 2020
Mesajlar
208
Tepki puanı
11
Golden Thread
0
Puanları
18
Android işletim sistemine sahip olan cihazların uygulama edindiği platform Google Play Store olmakta. Sayısız uygulamanın yer aldığı bu alanda oyun, eğlence, bilgi, haber ve daha sayısız birçok kategoride kendinize uygun uygulama bulmanız mümkün. Google tarafından sıkı kontroller sonucu markette yayını yapılan uygulamalar arasında virüs olmasa da kötü amaçlı yazılımlar hala mevcut. Bu yüzden dikkat olarak indirme yapıp bilinçli izinler vermelisiniz.

Market içerisinde en dikkat çeken uygulamalardan biride Nothing yani Türkçe anlamıyla hiç. Hiç birşeye yaramayan bu uyulama 1 milyondan fazla indirme almış durumda. Hiçbir şeye yaramıyoruz çünkü uygulamayı açtıktan sonra ekranda sadece Nothing yazısı görülmekte.

Yapımcısı tarafından yapılan açıklamaya göre psikolojik olarak karışık olduğu bir anda hiç bir şey yapmayan bir uygulama olarak piyasaya sürmüş. Uygulamaya yapılan yorumlara göre çok fazla sallayınca gif gibi farklı görüntüler ortaya çıkıyormuş. Ama sonuç olarak gene kocaman bir hiç. İşin garibi ise 1 milyondan fazla indirme almış olması.

Dediğimiz gibi Play Store tüm güvenlik önlemlerini alarak sıkı bir kontrol sonrası yayına alma işlemi gerçekleştiriyor olsa da bazı uygulamalar gerektiğinden fazla erişim izni isteyerek sizi bilgi güvenliğinizi tehlikeye sokmakta. Bunu unutmayarak indirme gerçekleştirmeli ve karşınıza çıkan uygulamaları ona göre kontrol etmeniz gerekli.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst