Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Google Plus Profili Nasıl Oluşturulur?

secretgate 

Yetkili
Yönetici
T.C Onaylı
Katılım
21 Ocak 2020
Mesajlar
395
Tepki puanı
4
Golden Thread
2
Puanları
18
Google Plus Profili Nasıl Oluşturulur?

Google Plus, Google şirketinin diğer sosyal paylaşım sitelerine rakip olabilmek için kurmuş olduğu bir sitedir. Bünyesinde Hangout, Talk, Google Maps gibi birçok hizmetini de kullanıma sunan Google Plus piyasada fark yaratmayı amaçlamıştır.

İlk olarak Google Plus Profili Nasıl Oluşturulur bunun cevabını vermek gerekir. Google Plus’a ilk girişte size temel bilgilerinizi hızlı bir şekilde girebileceğiniz yardımcı sekmeler çıkar. Bunları doldurduğunuz anda bazı bilgileriniz sisteme kayıt edilmiş olur. Bu aşama da geçildikten sonra ana sayfaya yönlendirilirsiniz.

Sol tarafta ana sayfa sekmesinin alt başlıklarında profil seçeneğine tıklayarak profil sekmesine geçilir. Buradan profil fotoğrafınızı ve kapak fotoğrafınızı oluşturabilirsiniz.

Bu fotoğrafların hemen alt kısımlarında hakkında, yayınlar, fotoğraflar, videolar, +1’ler, incelemeler sekmeleri vardır. Hakkında sekmesinin içeriğinde kişiler bölümünde çevrenizde sizi ekleyenler ve sizin eklediğiniz profilleri gösterir. Hikâye bölümünde kısa açıklamalarla kendinizi tanımlayabileceğiniz cümleler kurabilir övündüğünüz özelliklerinizi yazabilirsiniz.

İş bölümünde mesleğinizi, işyerinizi, becerilerinizi paylaşabilirsiniz. Eğitim bölümünde hangi okullarda okuduğunuzu paylaşabilirsiniz. Yerler bölümünde her ne kadar güvenlik açısından bazı sorunlar çıkabilme ihtimali olsa da harita da konumunuzu paylaşabilirsiniz.

Temel bilgiler bölümünden cinsiyetinizi, doğum gününüzü, ilişki durumunuzu, varsa diğer adlarınızı paylaşabilirsiniz. İletişim bilgileri bölümünden ev ve iş telefonlarınızı paylaşabilirsiniz. Bağlantılar bölümünden diğer profillerinizi, katkıda bulunduğunuz siteleri, hangi sayfalarla ilgilendiğinizi paylaşabilirsiniz. Yayınlar sekmesinde paylaşmak istediğiniz resimler, videolar, fotoğrafları yükleyebilir diğer profillerle yorumlar yapabilirsiniz.

Fotoğraflar sekmesinde fotoğraflarınızı yükleyip kaldırabilir hangilerinin görünmesini isteyip istemediğinizi ayarlayabilirsiniz. Videolar sekmesinde videolar paylaşabilir bunlar hakkında arkadaşlarınızın yorumlarını okuyup yorum yapabilirisiniz. +1 sekmesi internet üzerinde veya başka profillerde beğendiğiniz paylaşmak istediğiniz aynı fikirde olduğunuz içerikleri kendi hesabınız üzerinden bağlantı oluşturarak paylaşabilirsiniz. İncelemeler sekmesinde ise incelediğiniz içerikleri görebilirsiniz.

Bazı bölümler birden çok yerde karşımıza çıkabilirler örneğin video yüklemeyi hem yayınlar sekmesinden hem de videolar sekmesinden yapabilirsiniz. Bu da aynı özellikleri ifade eder.

Google gibi uluslararası boyutlarda büyük şirketlerin yapmış olduğu çalışmalarda her zaman yenilikler ortaya çıkmaktadır. Google Plus’un gelecekte daha fazla içerik ve özellikleri kullanıcıya sunması kaçınılmazdır.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst