Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Göz Altı Torbalarınızdan Evde Kurtulun

Katılım
22 Ocak 2020
Mesajlar
208
Tepki puanı
11
Golden Thread
0
Puanları
18
Yaşın ilerlemesi, az uyku veya alerjiye bağlı olarak oluşan gözaltı torbaları görüntü olarak rahatsız edici olabilmekte. Ancak basit bazı çözümlerle torba oluşmasını engelleyebilirsiniz. Öncelikle bu torbaların görüntü haricinde hiçbir zararı yoktur. Aslında bakarsanız görüntü olarak da bazı kişilerde tatlı dahi duruyor. Ama biz gene de gidermek için bulduğumuz çözümleri sizinle paylaşalım.

HER DERDİN DERMANI BOL SU

Yediğiniz yemeğin bol tuzlu olması ya da ağlamanız göz torbası oluşmasına neden olur. Bu tuz suyu yüzünüze yönlendirir. Yapmanız gerek su tüketiminize dikkat ederek bu fazla tuzu atmanız. Daha az tuz tüketip daha fazla su içmek en iyi çözüm. Fazla kahve yada alkol tüketiyorsanız bu da vücudunuzu susuz bırakır.

SOĞUK TAMPONUN RAHATLATICI ETKİSİ

Dizi ve filmlerde gördüğümüz salatalık da iyi bir çözüm. Ancak burada dikkat edilmesi gereken cildi rahatlatan salatalık değil, salatalığın soğuk olarak uygulanmasıdır. Buzdolabına dilimlenmiş olarak koyup göz yuvalarınıza kullanabilirsiniz. Dediğim gibi salatalık olması önemli değil. Göz şekline uygun olan mesela sallama poşet çayı da tercih edebilirsiniz. Islatarak buzluğa koyun ve kullanın. Ya da en masrafsız çözüm kaşık. Gözünüze uygun iki kaşığı her akşam buzluğa atın. Sabah uyandığınızda ortalama 10 dakikalık bir uygulama ile kullanın.

POŞET ÇAY İLE MÜDAHALEDE ÇÖZÜM

Hızlı çözüm olarak direkt poşet çayla müdahalede etki gösterir. Kaynar suya batır çıkar yaparak tamamen ıslanmasını sağlayın. Gözlerinize yerleştirdikten sonra soğumasını bekleyin. Burada çayın direk içerisinde olan bazı tozların yararlı geldiği söylenmekte, ondan faydalanmaya çalışmaktayız. Birkaç defa bunu yaptıktan sonra umuyoruz ki gözaltı torbanız hafif inmiş olacaktır.

YANLIŞ POZİSYONDA UYUYOR OLABİLİRSİNİZ

Sırt üstü uyumaya çalışın. Eğer ki yüzüstü ya da yan dönük olarak uyuyorsanız buna bağlı da sürekli oluşuyor olabilir. Mümkün oldukça sırt üstü yatarak oluşumu takip edin.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst