Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Gribe İyi Gelen Yiyecekler

secretgate 

Yetkili
Yönetici
T.C Onaylı
Katılım
21 Ocak 2020
Mesajlar
395
Tepki puanı
4
Golden Thread
2
Puanları
18
Gribe İyi Gelen Yiyecekler

Grip, virüs nedeniyle üst solunum yollarının iltihaplanmasıyla, grip kendini halsizlik ile göstererek ardından burun akması, öksürük ve boğaz ağrısı gibi belirti sorunları bulunmaktadır. Daha ileri yüksek bir seviyede ise yüksek ateşte kendisini göstermektedir. Doğanın sağladığı zengin besinler sayesinde bu hastalık evresini geçirerek vücut direncinizi yükseltebilirsiniz.

-Bal: Gribe yakalanan kişilere en etkili besindir. Ayrıca da bal; enerji veriminin dışında mevsimsellik durumlara sahip gün ve ısı farkından dolayı soğuk algınlığına bire bir bir ilaç olduğundan dolayı virüslere karşı etkin bir koruma sağlamaktadır.

-Turunçgiller: Greyfurt, limon, portakal ve mandalina gibi meyveler soğuk algınlığına iyi geldiği için semtonları azaltarak ve güçlü bir antioksidanolan olan meyveleri bol bol tüketin.

-Kreviz, Turp, Patates, Yer elması: Bu gibi kök hücre özelliğine sahip olan yiyecekler birçok mineral ve vitamin içermektedir. Ayrıca da içerilerinde bulunan antioksitanlar sayesinde vücudumuzu serbest radikallere karşı korumaktadır.

-Soğan ve Sarımsak: Kış mevsimin vazgeçilmez yiyecekleri olan bu sebzeler içerdikleri kükürtlü bileşenler sayesinde güçlü bir antibiyotik özelliğine sahiptir. Ayrıca da vücut direncinizi artırır.

-E Vitamini ve Omega: En zengin yiyecekleri olan ceviz, fındık ve badem gibi yağlı tohumlar, yeşil yapraklı sebzeler, balık ve balık gibi besinler.

-Zencefil: Doğal bir ağrı kesici ve ateş düşürücü özelliğinden dolayı gribin etkisini azaltarak göğsü ve boğazı yumuşatır.

-Yoğurt: Yoğurtta bulunan lactobacillus reuteri isimli bakteri virüslerle son derece hızlı savaşarak gribe iyi gelen yiyecektir.

-Karabiber: İçerisinde bulunan bileşiklerin ağrı kesici ve ateş düşürücü özelliğinden dolayı, ilaçların vücuttaki emilimini artırır.

-Havuç: A vitamine çevrilebilen beta-karotenden zengin olması nedeniyle bağışıklık sistemimizin güçlenmesini sağlamaktadır.

-Kuru Fasulye: Bol lif kaynağı olduğu için yüksek derecede kan şekerini düşürüp kolesterolü dengeler.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst