Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Hastalıklarda erken teşhis

secretgate 

Yetkili
Yönetici
T.C Onaylı
Katılım
21 Ocak 2020
Mesajlar
395
Tepki puanı
4
Golden Thread
2
Puanları
18
Hastalıklarda erken teşhis

Günümüzde yaygın hastalıklardan biri olan kanser zamanla her kesimin her yaşın kapısını sorgusuz çalmıştır. Tehlikeli ve zor bir hastalık olmasına rağmen, alınan önlemler sayesinde hayatlar kurtulmuştur. Kanser riski çoğaldıkça önlem almak daha da zorlaşacaktır. Kanserle savaşan pek çok insan bu hastalığın zorluklarını göz önüne sermektedir. Pek çoğu da bu hastalıkla savaşırken hayatını kaybetmektedir. Hastalık vücudumuza sinsice yerleşerek hastalığın sessizliğini korumakta, ustaca davranmaktadır.

Buda hastalığın durumundan haberdar olmamızı engellemektedir. Bu yüzdendir ki pek çok insan erken teşhis konulamadığı için yitip gitmiş, nice ocaklar sönmüştür. Ne yazık ki bu durumun çoğu elimizde olmayan sebeplerdendir. Bize düşen ise kanser belirtilerini vücudumuzda iyi gözlemleye bilmeli küçük değişimleri dikkate alarak aslında bu hastalığa vücudumuza yerleşmesini engelleye bilmektir. Yaşadığımız çevre kalıtsal özellikler radyasyon alkol sigara kimyasal maddeler mikroplar ki bana göre en büyük sebeplerden biride strestir. Stres kanserin olduğu gibi bütün hastalıkların anasıdır

Kanser vücudumuzda evre değiştirdikçe işimiz oldukça zorlaşacak hayatla olan bağımız fizikken bir adım daha kopacaktır. Hastalık belki bir çırpıda gelecek, ama gitmesi öyle kolay olmayacak. Bu süreçte hastayı zorlu bir değişim beklemektedir. Aslında uçurumun kenarına bir adım kala, belki hayata sıkı sıkı sarılacaksınız, belki de siz çoktan sarılmışsanız da bu hastalık yakanızı bırakmayacaktır.

Bu yazıyı okurken aklınızdan geçen bu hastalığın belki size hiç uğramayacağı düşüncesidir. Aslında temennimiz hiç kimseye uğramamasıdır öyle olmasını gönülden isteriz. Ne yazık ki üzülerek belirtiyorum; pek çok insan bu kadar şanslı değil. Bu yüzdendir, kanser belirtilerini erken teşhis hayat kurtarır. Kendimizi zararlı dış etkenlerden koruyabilmeli, yaşadığımız ortama önem vermeli kimyasal içeren, radyasyon saçan teknoloji den uzak durmalı. Sağlıklı yaşam şartlarını koruyabilmeliyiz.

Bu hastalık hiçbir yüreğe uğramasın isteriz bu yüzden kanser belirtilerini dikkate almalıyız. Bilmeyen insanları bilgilendirmeli, topluma erken teşhisin zamanında tedbir almanın önemini vurgulamalıyız. Sağlığımız bizim için her şeyden önde olmalı bu yazımda belki bir nebze sizleri uyarabilmişimdir.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst