Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Hayattan Uzaklaşmak İçin Balık Tutmaya Giderken Telefonu Kapat

Katılım
22 Ocak 2020
Mesajlar
208
Tepki puanı
11
Golden Thread
0
Puanları
18
Balık tutmaya balık için değil de ruhen rahatlamak için gidiyorsanız telefonunuzu bırakarak oltanızı elinize almayı unutmayın. Ben iyi bir balıkçı değilimdir hatta çoğu kez 1 ya da 2 tane balık tutarak eve döndüğüm olmuştur. Ama aldığım keyfin tarifi olamaz.

İlk balığa bir akrabam sayesinde gitme fırsatı yakalamıştım. Sabah olmadan saat 4 de giyinmiş ve çantamda gün içerisinde yiyeceklerim ve kullanacağım ekipmanlarım olmak üzere tüm hazırlığımı yapıp bekliyordum. Bu heyecan her balığa gidişimde hala olmaktadır. Kendi ellerimle ekmek arası yiyeceklerimi hazırlar, oltalarımı kontrol eder, yedek iğne ve diğer ekipmanlarımı kontrol ederek çantamı hazırlardım.

Tüm bu keyfin içerisinde hayattan uzaklaşmak için sosyal medyanın olmadığı bir gün olması adına telefonlarınızı yanınıza almayın ya da çantanıza koyun ailenizden arayanlar haricinde kimseyle iletişim kurmayın. Gittiğinizde amaç balık tutmak olmasa da bir tane dahi balık tutarsanız bu başarının verdiği mutluluk çok farklı ve bunun heyecanını yaşamaya odaklanın. Ha tabi biz işin keyif kısmındayız birde ekmek parası amacıyla balıkçılık yapan ustalar var. Onlardan öğrenecek çok şeyimiz olduğu kesin. Tekne ile balık tutmanın yanı sıra ben kıyıdan balık tutmayı sevenlerdenim. Çoğu zaman tek veya çok kalabalık olmayacak şekilde bir arkadaşımla bu keyfi yaşıyorum. Arabamdan sandalyemi çıkarıp çayımı hazırladıktan sonra oltayı atıp denizin kokusu ve sesi arasında beklemek Bence en büyük huzurlar arasında yer alacak bir etkinlik. Sizde kendi anı ve tecrübelerinizin yanı sıra balıkçılık ile alakalı sorulması gereken çok detay soruları burada paylaşabilirsiniz.

Balık tutarken gittiğiniz yer ve tutmak istediğini balığa göre farklı iğne, farklı yem hatta farklı olta kullanmanız gerekli. Bu tür detayları hobi olarak keyif amaçlı yapıyor olsanız da yapmışken en iyi şekilde yapalım bilinciyle öğrenmeniz daha yararlı olacaktır.

En önemlisi de deniz gibi sonu yokmuş gibi görülen mavi suların içerisinde tehlikeli balık türleri de mevcut. Bunlarla alakalı ufak bir araştırma yaparak bilinçli bir şekilde avlanmanız önemli.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst