Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Hazır Püreler Ne Kadar Sağlıklı

Katılım
22 Ocak 2020
Mesajlar
208
Tepki puanı
11
Golden Thread
0
Puanları
18
Eskiler bebekler için 6 ayı geçtikten sonra korkma taştan yumuşak ne olursa yer derler. Gerçekten de öyle, taştan yumuşak olan her şeye atılacaktır ve yemeyi başaracaktır. Bu yüzden yiyeceği şeylerin gerçekten yenecek bir şey olmasına dikkat edin. 6 ayın dolmasıyla öyle bir evreye giriş yapıyorsunuz ki bebeğiniz eline aldığı her nesneyi direkt ağzına atmakta. Etrafınızda temizliğe ekstra özen göstermek bu süreçte oldukça önemli.

Eğer emziren bir anneyseniz ilk 6 ay mutlaka anne sütü harici besin vermemeniz çok önemli. Emzirmiyorsanız da normal mama sürecini tamamlayarak ek besine başlamanız gerek. Muzu ezerek verme, yoğurt yedirmek, bisküvi pekmez karışımı gibi birçok farklı besinler bulunmakta. Anne sütü haricinde süt vermeme gibi bası uyarılar bulunmakta. Bunla alakalı bir uzmana danışmanız daha faydalı olacaktır.

Bunlar haricinde bazı ürünleri hazır almanız gerekli. Mevsiminden dolayı bulamayacağınız ve temin etmede sorun yaşayacağınız birçok ürün bu pürelerle daha kolay olmakta. Havuç püresinden tutundan kemik suyuna kadar sayısız çeşit bebeğiniz için mevcut. Kendi evimizde yapmanız mümkün olan besinleri püre yaparak yedirmek önceliğiniz olsun ama bu tür hazır pürelerinde bebeğe zarar vereceğini düşünmüyorum. Aksine gerçekten gerekli onayları almış ürünlerle bebeğinizin daha iyi beslenmesini ve gelişim sürecinde sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz.

Marka olarak direkt bir tavsiyede bulunmak doğru olmayacaktır. Şahsen ben marka takıntısı olmayan biri olarak önce bir veya iki tane deneme alıp sonucu oğlumuzun karar vermesini bekliyorum. Tadını beğenirse önce marka ile alakalı bir kötü bilgi var mı araştırıyor ve sorun yoksa aynı markanın farklı karışımlarından da alarak evde bulunduruyorum. Karışık meyve, muz, kemik suyu bizim oğlanın favorileri arasında yer alıyor. Biz sadece aynı içeriğe sahip ürünü sürekli vermiyoruz. Mesela muz içeriği olan bir püreyi yediyse 3 gün ya da duruma göre daha fazla süreç vermiyor farklı besinler tercih ediyoruz. Olabildiğince kendi püremizi yapmaya çalışsak da bir gezme de kullanmak üzere yana ansızın ihtiyaç durumlarında çaresiz kalmamak adına evde devamlı bulunduruyoruz diyelim.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst