Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Hediyeyi Nasıl Verebilirim?

secretgate 

Yetkili
Yönetici
T.C Onaylı
Katılım
21 Ocak 2020
Mesajlar
395
Tepki puanı
4
Golden Thread
2
Puanları
18
Hediyeler özel günlerin en önemli unsurlarıdır. Özel günlerin haricinde de verilebilir. Örneğin; Doğum günü, sevgililer günü, evlilik yıl dönümü, tanışma gibi günlerde daha çok tercih ediliyor. Hediyenin önemliliği kişiyle olan ilişkinize bağlıdır. Maddi değeri yüksek olan hediyeler çok beğenilirken bazı dönemlerde maneviyatı yüksek olup maddi değeri düşük olan hediyelerde insanları mutlu edebiliyor. Evinizde maliyeti az bir sürü hediye hazırlayabilirsiniz.


En çok tercih edilen hediyeler hangisidir?


İkili ilişkilerde en çok tercih edilen hediyeler listenin başında gelenler kar küresi ve kolyelerdir. Her yerde bulunabilir ve kolay şekilde paketlenip hediye şeklinde verilebilecek bir unsurdur. Ama sıralamayı daha fazla uzatabiliriz. Beraber çekilmiş fotoğraflar, özel kombin baskı tişörtler, sepet dolusu çikolata, baskılı kupalar, özel yapım çerçeveler, çakmak ve anahtarlık gibi kendine özgü bir şekilde hazırlayıp karşımızdakini mutlu edebiliriz.


Kendi hazırlayacağımız hediyeleri maliyetini nasıl düşürürüz?


Bir mağazaya özgü ya da marka bir hediye almak her zaman daha pahalıya gelmektedir. Bunun yerine evde kendine özgü hediyeler yapmak daha kolay ve ekonomiktir. Hediyenin özelliği ve bulunamazlığı ne kadar artarsa evde yapmanız, dışardan almanıza nazaran daha ucuza denk gelecektir. Tabii ki her hediyeyi evde hazırlamanız mümkün değildir. Bunu daha detaylı bir şekilde araştırma yapmak ve etrafınızdaki kişilere danışarak yardım almanız işinizi kolaylaştıracaktır.


Evimde nasıl hediyeler hazırlayabilirim?


Evinizde az parayla çok mutluluk getiren hediyeler hazırlamanız mümkündür. Öncelikle evinizdeki araç gereçlerinizi kontrol etmeniz gerekiyor. Birilerine danışıp veya internet üzerinden alabileceğiniz bilgileri de kullanabilirsiniz. Ben size kısaca hediyenizi nasıl hazırlayıp onu sunabileceğinizi hakkında bir kaç pratik bilgiler vereceğim. Öncelikle evinizde sadece bir kartonla, hayvan şekilleri (ayı kafası, köpek kafası, vs.) yapabilir ve bunu anahtarlık şeklinde kullanabilirsiniz. En sevdiğiniz anı fotoğraflarını bir sepet içinde toplayıp, üstünden küçük bir delikle kitap ayracı şekline getirebilirsiniz. Ya da birbirine iki veya üç tane ayraç geçirerek küpe yapabilirsiniz. İnce kumaşla üstünü istediğiniz şekilde süsleyebileceğiniz uyku maskesi de yapabilirsiniz. Veya içi sadece çikolatalarla dolu bir çikolata buketi de hiç de fena olmaz.


Hediye mi hazırladıktan sonra nasıl verebilirim?


İşin en özel ve en güzel kısmına geldik. Öncelikle kendi hazırladığımız hediyemizi ya da hazır aldığımız hediyemizi yine kendimize özgü paketleme yapabiliriz. Bunu eski gazetelerle veya kese kağıdının üstlerini süsleyerek yapabiliriz. Kırtasiyelerden alabileceğimiz hazır paketleri de kendimize özgü şekillendirip onu da hediye paketi olarak kullanabiliriz. Hediyemizi hazırladıktan sonra mekân seçimi kalabalık bir ortam olması vereceğiniz kişiyi her zaman özel hissettirecektir. Kafe, restoran veya bir alışveriş merkezi bunun için kesinlikle uygundur. Hediyeyi verirken kendinize özgü bazı kelimeler üretip onları söylemenizde karşı tarafı özel hissettirecektir. Hiç çekinmeden kendi hazırladığınız hediyeyi vermek gerçekten iki tarafı da çok mutlu edecektir.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst