Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

İlk Yaş Gününde Çocuğa Doğum Günü Partisi Yapılmalı Mı?

Katılım
22 Ocak 2020
Mesajlar
208
Tepki puanı
11
Golden Thread
0
Puanları
18
İlk çocuğun vermiş olduğu heyecanla daha 6 aylık olmasına rağmen oğlumun doğum günü için planlar ve hatta ayrı bir birikim yapmaya başlamıştım. Eşim heyecanımı kırmamak adına itiraz etmese de bir gün bu kadar harcama sonrasında çocuğumuzun o güne dair ne hatırlayacağını sordu.
Siz ilk yaşınızla alakalı bir şey hatırlıyor musunuz? Ben hatırlamıyorum. Çocuğumuzun her şeyi en iyi olsun istiyoruz ancak bazen çok gereksiz şeylere gereksiz harcama yapabiliyoruz. Eşim bu kadar büyük kutlama planı yerine evde kendimiz süsleme yapıp aile dostlarımızı çağırarak ufak bir kutlama yapmayı önerdi. Fotoğraf olarak saklayacağımız bu doğum günü anısını en azından çok büyük olmasa da kendi emeğimiz ile en iyi şekilde yapabileceğimizi bana hatırlattı.
Hele ki maddi olarak çok iyi bir aileden gelmiyorsanız bazen sınırları zorlayacak planlar içerisine giriyorsunuz. Ancak kendi geçmişiniz ile değil de olaylara şu an ki günümüze göre çocuğunuzu mutlu edecek kadarıyla düşünerek planlayın. O günü ölümsüz kılan en büyük şey anın size ve ailenize verdiği mutluluk.
Tabi en önemlisi fotoğraf. Ailenizde birini bu konuda görevlendirmeyi unutmayın. Bir çok anı fotoğraflandırmanız ilerde bakarak hatırlamanızı sağlayacak en önemli etken olmaktadır. Eğer bütçe müsaitse özel çekim yaptırmanız belki mantıklı gelebilir. Ancak bu da bütçe müsaitse yapılması gereken bir durum. Yoksa aile kutlaması sırasında da çekilen fotoğraflar fazlasıyla yetecektir.
Yani 1. Yaş doğum günü anısı için çok büyük kutlamalar yerine eşinizle birlikte emeğiniz ile bir hazırlık yapmanız çok daha mantıklı olacaktır.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst