Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Instagram’da Satış Yaparak Para Kazanmak ve Tavsiyeler

secretgate 

Yetkili
Yönetici
T.C Onaylı
Katılım
21 Ocak 2020
Mesajlar
395
Tepki puanı
4
Golden Thread
2
Puanları
18
Instagram en büyük sosyal medya ve paylaşım sitelerinden birisidir. Hal böyle olunca da Instagram’da satış yapmak ve bundan gelir elde etmek çok kolay oluyor. Her gün milyonlarca insan instagramda dolaşmaktadırlar. Satışlarınızı insanların beğenisine sunarak ve bir sektörde kendinizi tanıtıp ürünlerinizin kalitesini ortaya koyduğunuzda satışların önü arkası kesilmez hale geliyor.


2012 yılında facebook tarafından satın alınan instagram her gün daha fazla büyüme rekorunu kırarak kendi rekorunu egale etmeyi başarmış sitelerden birisidir. Genel olarak fotoğraf paylaşımları ve paylaşılan fotoğrafların başkaları tarafından beğenilmesi ile oluşan zincire arkadaşlarınızı ve tanıdıklarınızı da dahil etmeniz söz konusu. Sizde kendi arkadaşlarınızın fotoğraflarına bakarken illa ki karşınıza satış yapmış oldukları ürünleri görmüşünüzdür. İşte bu İnstagramda satış yapmak için size bir fırsat olabilir.


Ürün Seçmek Ve İnstagram’da Satış Yapmak


Takipçi sayısının çok önemli olduğunu unutmamak gerekmektedir. Nitekim sizi takip edenler ve arkadaşlarınız ürünleri görürken beğenenlerin sayfasında da ürünleriniz sergilenecektir. İşte biraz da bu yüzden takipçi sayısını maximum seviyeye getirmek için elinizden geleni yapmanız lazım. Bazı vatandaşlar tarafından instagram takipçi arttırma gibi yalanlara inanıp paranızı boşa savurmanızı tavsiye etmem. Sebebine gelince de takipçi arttırdığını söyleyen vatandaşlar gerçek olmayan ve kendilerince oluşturulmuş binlerce hesabı sizin hesabınızı takip etmek için kullanmaktadırlar. İçi boş olan bu hesapların ürünlerinizi satın alması zaten mümkün değildir. İnstagramdan para kazanmak hem çok kolay hem de çok zor bir iş olabilir. Bu sizin işi ne kadar benimseyip ne kadar zaman ayırdığınıza bağlı.


İnstagram’da Ne Satmalıyım


İnstagram’da satış yapmak ve bu satışlardan para kazanmak sizin gibi birçok insanın aklına gelen yöntemlerdendir. Bazı satış yapan insanların şansları yaver gider bazıları çok emek harcayarak para kazanırlar. İnstagramda ne satabilirim diye düşündükten sonra hemen işe koyulmayın. Öyle hemen bir tane kaban koyduk yanında bir bot kombine ettik bunları giydik resmini çektik attık ama satış yok buna üzüldük. Hayır, buna üzülmeyin çünkü kimse bu şekilde satış yapamaz. Siz hiç sadece üzüm satan bir manav gördünüz mü ya da sadece kalem satan bir kırtasiye. Bunların olmayacağı gibi, bir parça elbiseyle satış yapmak ve bundan gelir beklemek de düşünülemez. Burada önemli olan ise manava sadece meyve, kırtasiyeye sadece kırtasiye ürünlerini sunmanız.


Yani meyve satan yerden kalem almayacağınızı da düşünmek ve buna göre satışa sunacağınız ürünleri tek kalem üzerinde farklı kategorilerde dağıtmanız şart. Mesela giyim üzerine instagramda satış yapmak istiyor iseniz bunun içine giyim ile alakalı olmayan ürünleri koymayın. Giyimde dallara ayrıldığından çok satış yapmak için kendinize dal belirleyin. Mesela abiye satmak da bir giyimdir çorap da. Birisi daha özel iken diğeri daha satışı düşük ve dikkat çekici değildir.


İnstagramda Butik Satmak


İnstagramda butik satmak en çok tercih edilen ürün satışlarındandır. Satışların ve ilginin çok olmasından dolayı genelde butik satışı yapmak ilk başlayanlar için ideal olabiliyor. Eğer çok bir gelir beklemiyorsanız ve azimli iseniz zaman içerisinde evde yapılacak ek iş olarak başladığınız bu satışları arttırabilir asıl işinizi bu alanda kurabilirsiniz. Yapmanız gereken bir profil oluşturmak ve satılacak ürünlerin dikkat çekici resimlerini instagrama yüklemek. Zamanla emin olun takipçi sayınız artacak ve ciddi gelirlere kavuşacaksınız.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst