Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

İnternetten para kazanmak mı istiyorsunuz ?

secretgate 

Yetkili
Yönetici
T.C Onaylı
Katılım
21 Ocak 2020
Mesajlar
395
Tepki puanı
4
Golden Thread
2
Puanları
18
İnternetten para kazanmak mı istiyorsunuz ?

Günün 24 saatinin en az yarısını bilgisayarda mı geçiyorsunuz. Geçirdiğiniz bu vakti bence değerlendirmelisiniz. Sizlere internetten para kazanabileceğiniz bir fikir vermek istiyorum.

Fikirimi sizlere sunmaya başkamadan öne, "İnternetten para kazanmak bir sanattır" bu sözü iyice benimsemenizi istiyorum. Çünkü, sanat dediğiniz belli bir becerisi, belli bir yeteneği olan kişilerin yapabileceği bir şeydir. Bu sebepten dolayı, internetten para kazanmak bir sanattır diyebiliyorum. Eminim burada sizlerin aklına gelen ilk soru, "Benden sanatkar mıyım?" dır. Bunu diğer tüm sanatkarlar gibi denemeden göremezsiniz. Umarım öylesinizdir diyerek konuya girmek istiyorum.

İnternetten para kazanmanın binlerce hatta milyonlarca yolu vardır. Ben sizlere aklıma gelen, daha da ileri gitmek gerekirse deneyip sonuç aldığım bir yöntemden bahsedeceğim.

Yazımızın başında günün 24 saatinin en az yarısını internette geçiriyorum demiştiniz. O halde bu internette ya da bilgisayar başında geçirdiğiniz vakti değerlendirmek anlamında bir "Programlama dili" öğrenin. Evet öneriyi yaptık, şimdi sizlerin aklına programlama dili nedir ?, nasıl öğrenilir?, hadi öğrendim diyelim nasıl para kazanırım? gibi sorular gelmiştir. Bunları belli bir sıraya koyarak yanıtlayalım.

Programlama dili nedir ?

Programlama dili, kullanıcının veya yazılımcı(programcı)nın bilgisayara gerekli komutları vermesinin yoludur. Bunu şöyle düşünün bir yabancı ile konuşmanın iki yolu vardır. Birincisi yabancının sizin dilinizi öğrenmesidir. Bir diğeri ise sizin onun dilini öğrenmenizdir. Bilgisayarın sizin kullandığınız dili öğrenme imkanı yoktur. O halde geriye bir tek seçenek kalıyor sizin onun kullandığı dili öğrenmeniz.

Nasıl öğrenilir ?

Programlama dili öğrenmenin bir çok yolu vardır. Bunları sıralamak gerekirse kitaplar, internet ortamı, webmaster forumları gibi.. Bu konu içinde sizlere bir fikir vermek istiyorum. Bence en etkili ve çabuk öğrenmenin yolu internet ortamı ve webmaster forumlarıdır. İlk yapacağınız iş, programlamanın temelini öğrenip bir webmaster forumuna üye olmak olmalıdır. Webmaster forumları, internetten para kazanmak için, programlama öğrenmek için, yardımlaşmak için, boş vakit geçirmek için en iyi ortamlardır. Tam sizin yeriniz diyebilirim.

Hadi öğrendim diyelim, nasıl para kazanırım ?

Şimdi sıra geldi benim için en zevkli bölüme. İnternetten nasıl para kazanırım. Hemen sizler için bir fikir vermek, daha doğrusu bir ışık yakmak istiyorum. Sizlere ilk yaptığım işten bahsedeyim. İnternetten video izleyerek, forumlarda gezinerek "HTML" öğrenmiştim. Öğrenmek için kayıt olduğum forum'da üyelerin Html ile tasarladıkları web siteleri diğer üyelerin ücret ödeyerek aldıklarını gördüm. Hemen aynı gün Html'nin yanında "Css" öğrenip, bende site tasarlayıp satabileceğimi düşündüm. Css öğrenmem sadece bir kaç günümü aldı. Buna HTML'yide eklersek 2 hafta gibi kısa bir süre sürdü. Evet tahmin edebileceğiniz gibi Html ve Css kullanarak yaptığım ilk tasarımı bu programlama dillerini öğrenmek içi üye olduğum forum'da ki bir üyeye sattım.

Evet öneri aşamasını geçtik. Sizlere ışık olabildiysem ne mutlu bana. Eğer bu yola girecek olursanız azim etmeniz yetmez. Bunun yanında şansada ihtiyacınız olacaktır. İyi şanslar ve çalışmalar diliyorum.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst