Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

iPhone Kamera Kullanımında Konumlarımızı Paylaşıyor

Katılım
22 Ocak 2020
Mesajlar
208
Tepki puanı
11
Golden Thread
0
Puanları
18
Apple markasına olan merak her geçen gün yükselen fiyata rağmen devam ediyor. Ben o paraya araba alırım denecek seviyede artan iPhone’larda ise güvenlik açıkları bulunuyor. Kamera kullanımıyla alakalı çıkan sorun kullanıcılar tarafından dikkat gerektirmekte

İOS da yer alan bu güvenlik açığında çektiğiniz her resmin konumu da otomatik olarak veriye işleniyor. GPS üzerinden alınan veriye göre görseli paylaştığınız her yerde aynı zamanda konumuzu da paylaşıyorsunuz demek oluyor. Bu bazı uzmanlar tarafından tehdit eden büyük bir sorun. Amacı kötülük olan kişiler için zarar verici nitelikte kullanılabilir. Ama Apple bu konuda hem fikir değil.

Apple yer alan bu özelliğin bir güvenlik açığı olmadığını isterse kullanıcıların açılırken sorulan izni ret ederek kendilerinin önlem almasını istedi. Uygulamanın ayaları üzerinden bu bilgilinin paylaşılmasını engellemeniz mümkün. Ancak bir çok insan uygulamayı açarken her şeyi incelemeden onayladığı için bilmeyen bir kişi için bu tehdit devam ediyor. Sizler de kullandığınız telefonunuz da kamera kullanımıyla alakalı konum bildirimini düzenleyerek kaldırabilirsiniz.

Sadece Apple değil Android cihazlar da bu konuda çok büyük tehditle bulunuyor. Konumla alakalı gerekli düzenlemeleri yaparak birilerinin sizin tüm her şeyinizi kayıt altına almasını engelleyebilirsiniz.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst