Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

İş Fikri Baklavacı Açmak Kazandırır Mı ve Detaylar

secretgate 

Yetkili
Yönetici
T.C Onaylı
Katılım
21 Ocak 2020
Mesajlar
395
Tepki puanı
4
Golden Thread
2
Puanları
18
Baklava yapmak diğer bir deyişle üretmek sanattır. Eğer sevilerek yapılan bir iş olursa baklavalar daha lezzetli oluyor. Özensiz ve kalitesiz malzemeden yapılan baklava ise insanı bir daha bu baklavayı yedirmemek üzere kendine söz verdiriyor. Yapılışının zor olmasından dolayı baklavacı açmak çoğu girişimci tarafından es geçilen gizli altın yumurtalardan birisidir diyebiliriz. Yahu arkadaş benim hamur bilgim yok ben şimdi yufka açacak ustayı nereden bulacağım bunun için büyük de bir mutfağa ihtiyacım var diye düşünmeyin birazdan bu işin ne kadar kolay olduğunu anlatacağım.


Baklava fiyatları, içinde kullanılan malzemelerin kalitesine göre değişkenlik göstermektedir.


Aynı zamanda adı dünyaya açılmış birçok kuruluş da fiyatlarını bir tık daha üst seviyelerde tutmaktadır. Ucuz baklava prensibi ile yola çıkmış birçok kuruluş maliyetlerinin altından kalkılmaz yükü yüzünden kepenk kapatmak zorunda kalmıştır. Bu şu demek değil, maliyeti 30 TL olan bir şöbiyetin 85 TL’ye satılması konusu değil ama en azından bu fiyatın 50 - 55 TL seviyelerinde hak görür olduğunu kabullenmektir. Baklavacı açmak sanıldığı kadar kolay bir işletme çeşidi değil.


Baklavacı Dükkanı Açmak Kazandırır mı?


Baklava kültürü bize çok eskilerden atalarımızdan kalan bir ağız tadıdır. Eskiden saraylarda dahi sarayın baklavacıları ayrı bir itibar görürmüş. Şimdi ki zamanda da baklavanın yerine konulacak başka bir lezzet yoktur diyebiliriz. Baklavacı dükkanı açmak için gereken belgeler ise normal bir dükkan açmak ile aynıdır. Bunları aşağıda sizlere yazacağım öncelikle baklava dükkanı açarak kar edebilmenin detaylarını paylaşayım. Baklava dükkanı açarak gelir elde etmek sizin elinizde olan bir şey. Öncelikle ne tür baklavalar satacağınız konusunda bir çalışma yapmalısınız. Ve ne olursa olsun dükkanınızda baklavadan başka bir ürün bulundurmayacaksınız. Şundan da olsun müşteriler şunu da soruyor gibi endişeli anlara kapılıp dükkanı baklava tezgahından pastane tezgahına çevirmeyin.


Baklavaları siz kendiniz yaparak daha fazla kar elde edebilirsiniz tabi ama burada da büyük bir dükkan ve bu işlerden iyi anlayan bir ekibe ihtiyacınız olacak. İşte bu yüzden de baklavaları yerinden yani Gaziantep’ten getirtmeniz çok daha anlamlı olacak. Siz sadece vitrininize koyacak ve satışını yapacaksınız. Günlük olarak getireceğiniz baklavalarınızı müşterileriniz beğenecektir. Bir dostumun bu işi yaptığından bu konuya biraz hakimim. Kendisi Gaziantep’ten adı duyulmuş bir baklavacıyla anlaşarak her gün uçakla kendi dükkanına baklava getirtiyordu. Sabah giderek uçaktan teslim alıyordu ve lazım oldukça da telefonla bir gün önceden haberleşerek miktar bilgisini veriyordu. Yani elini una sürmeden baklavacı dükkanı işletiyordu.


Sizde bu dostumuz gibi bir baklavacı ile anlaşarak dükkanınıza baklavalarınızı taze olarak getirebilir ve lezzeti ile müşterilerinizi etkileyebilirsiniz.


Baklavacı Dükkanı Açmak İçin Ne kadar Para Gerekli


Baklavacı dükkanı açmak için eğer yufkacısından mutfağına malzemesine kadar kendimiz yapacağız diyorsanız en az 120 bin TL gibi bir sermaye ihtiyacı vardır. Bunun yanında da iyi bir usta bulabilmeniz için zamana tabiki.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst