Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

İyi Bir Alan Adı Seçimi Nasıl Yapılır?

Katılım
22 Ocak 2020
Mesajlar
208
Tepki puanı
11
Golden Thread
0
Puanları
18
Alan adı yani İngilizce adı ile domain bir internet sitesinin en önceliğidir. Ancak burada artık değişen bazı koşullar var. Eskiden alan adı seçiminde SEO için anahtar kelime tercih edilmeye çalışmaktaydık, ancak bunun önemi artık çok öncelik değil diyebiliriz.

Sizin SEO için yapacağınız çalışma artık alan adı ne olursa olsun başarılı olması halinde bir kitle sağlamanıza yardımcı oluyor. Büyük firmalardan örnek verelim. hepsiburada, trendyol gibi siteler alan adları bir anahtar kelime içermeyen ama marka değeri kazanması sayesinde birçok üründe ilk sıralarda yer almayı başaran bir site olmakta.

Sizde bu konuda gereksiz detaylar üzerinde durmadan asıl olarak içerik kalitesine yönlenmeniz gerek. Bir ürün satış sitesi olarak hizmet verecekseniz alan adı olarak anahtar kelime içermesine değil akılda kalıcığa dikkat edin. Ya da ne isim verirseniz verin onu marka değeri olacak bir kaliteye ulaştırabilecek misiniz onu belirleyin.

İnternet ortamında artık herşey değişime gidiyor. Her bildiğiniz aslında geçmişte yapılan çalışmalar sonucu alınan başarıdır. Bir telefon tamiri hizmeti veren sistem kuracaksınız diyelim. elinizde anahtar kelime olan mükemmel bir domain adresine sahip olun ama yapacağınız çalışma yoksa gene verim alamazsınız.

Tabi ki hem anahtar kelime hem marka kelimesinde bir isme sahip alan adı seçerseniz başarıya ulaşma hızını etkileyen durum ortaya çıkacaktır. Önemli olan çalışma planını doğru çıkarmanın öncelik olduğunu vurgulamak istiyorum size.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst