Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Kamyon ile Kamyonet arasında fark ne hangi ehliyet sürer

Katılım
22 Ocak 2020
Mesajlar
208
Tepki puanı
11
Golden Thread
0
Puanları
18
Kamyonet ile kamyon arasında büyük bir fark olduğunu çoğu kişi bilmemekte. Bazı büyük araçların ruhsatına bakarsanız kamyonet yazar. Kamyonet sürmek için ehliyet sınıfınızın B olması yeterli olmakta. Ancak bunu bazı kişiler bilmediği için sürme konusunda çekingen davranmaktalar.

Trafik tarafından belirlenen bazı detaylara göre kamyonet sınıfında yer alan araçlar B ehliyetinizle sürebiliyorsunuz ancak yük taşımacılığı yapıyorsanız ekstradan SRC4 ihtiyacınız var. Ama anlık ihtiyaç olarak kamyonet sınıfında yer alan bir aracı direkt kullanmanızda sorun olmayacaktır. Birçok ticari araç binek sınıfında gibi görülse de aslında kamyonet kategorisinde yer alır. Binek bir araç gibi görülen bu araçlarda kamyonet olarak geçse de B ehliyetle kullanılabilmekte.

Kamyon genellikle şehirlerarası taşımacılık yapan ya da şehir içi büyük yük taşıyan kişiler tarafından kullanılmakta. Bunlar içinde birçok belge zorunluluğu bulunurken aracı sürmek içinde gerek olan ehliyet C’dir.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst