Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Kedi bakımında neye dikkat edilmeli? Kedi nasıl yıkanır?

Katılım
22 Ocak 2020
Mesajlar
208
Tepki puanı
11
Golden Thread
0
Puanları
18
Kedi dostlarımızın bakımı kolay gibi görünse de detaylar ile alakalı bazı şeyleri bilmeniz gerekmekte. Tüy meselesi ilk kural mesela. Kediler kendilerini temizliyor evet ama buna siz yardımcı olmazsanız eğer kedinizin midesinde kocaman bir tüy yumağı oluşabilir. Kedinizin kendisini temizlemesinin yanı sıra sizde tüy temizliğini yaparak en azından bu süreci onun için uzatabilir ve daha rahat olmasını sağlayabilirsiniz. Tüy tarama hem onun sorunlarını azaltacaktır ve ikili ilişkilerinizin daha güçlü olmasını sağlayacaktır. Detay tüy temizliğini kısa ise eğer hafta bir yapmanız yeterli ancak uzunsa en azından gün de iki defa olacak şekilde kedinizle ilgilenmeniz gerekli.Genel temizliğin yanı sıra yıkamak isteyeceksinizdir ama kedileri yıkamanıza gerek yoktur. Eğer ki uzun tüylüyse sadece yıkıyor olmanız yeterli. Bunun için özel kedi şampuanı kullanmanızı tavsiye ederim. Suyu sevmeyen kedinize en azından alıştırma yapmayı sağlayabiliriz. Bu çok kolay olmayacaktır.

Kedinizi yıkamak için iki kap hazırlayın. Birini sabunlu su diğerini duru su olarak hazırlarsınız. Banyoya geçerek kapıyı kapatın. Sabunlu bir şekilde ev içine kaçmasını engellemek için bu gerekli. Kesinlikle direkt su ile temasını sağlamadan hafiften ıslatmaya başlayın ve köpürterek ona masaj uygulamaya çalışın. Suyu sevmediğini farklı seslerle ve kaçarak gösterecektir ama sakin olun. Sadece canını acıtmayacak şekilde masaj yaparak onu sakinleştirmeye çalışıp suya alışmasını sağlayın. Bu çalışmadan başarılı çıkarsanız iyi bir kedi dostu olduğunuzu kanıtlayacaksınız.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst