Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Koleksiyonculuk Nedir ve Neyin Koleksiyonu Yapılır?

Katılım
22 Ocak 2020
Mesajlar
208
Tepki puanı
11
Golden Thread
0
Puanları
18
Hobi olarak başlanan bu durum bazıları için bir iş hatta bir kazanç haline dahi gelmiş olabilmekte. Biz işin hobi kısmı ile ilgileniyoruz diyelim. Gazoz kapağı, pul, para ve bunun gibi daha birçok örneğini çoğaltabiliriz. Tabi işin birde maddi boyutuna göre hobi olan bu durumun oluşumu değişmekte.

Merakınız varsa pullarla başlamanız en bilineni ancak bir süre sonra daha fazlasına sahip olmak isteyeceksiniz ve farklı ülkelerinde pullarına ilgi duyacaksınızdır. Benim ilgi duyduğum gazoz kapaklarıydı. Bununla alakalı çok ciddi bir birikim de elde etmiştim ancak devam ettiremedim. Gönül ister klasik arabalardan oluşan bir galerimizi olsun ama gazoz kapaklarıyla mutlu olmayı seviyorduk diyelim. Gerçek klasik arabalardan değil belki ama küçültülmüş model oyuncaklarından bir arşiv yapmayı düşünmekteyim. Klasik arabaya olan merakımı en azından bununla dindirmiş olurum diye umut ediyorum. Bence sizin de merakınız varsa klasik araba model oyuncakları güzel bir seçenek olabilir. Tamamlandığın da çok iyi göz şöleni olacağına emin olabilirsiniz. Ama hepsinin aynı ölçüde küçültülmüş olmasına dikkat etmenizi öneririm.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst