Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Köpeğiniz hasta mı anlamanın başlıca yolları

Katılım
22 Ocak 2020
Mesajlar
208
Tepki puanı
11
Golden Thread
0
Puanları
18
Tabi ki her şeyden önce bir sorun olduğunu düşünüyorsanız veterinerinize başvurmanız gerekli. Ancak bizler başlıca hastalık belirtilerini yorumlayarak birlikte ele alacağız. Bir bebek nasıl ateşi en ufak arttığı zaman tedirgin oluyorsak en iyi dostlarımız olan köpekler içinde aynı tedirginliği yaşıyor olmamız gerek. O da artık ailenin en önemli bireylerinden biri olarak sizinle.

Köpeklerde Yemek Yememe Hastalık Sebebi

Köpekler yeme alışkanlığını kolay kolay bırakmazlar. Mama yemiyor ve harici yemekleri kabul etmiyorsa dostunuzu takibe almanız gerekli. Hiç bir şey mi yemiyor yoksa yemediği yiyecek türleri mi mevcut bunu fark etmelisiniz. Eğer ki günlerce denecek şekilde hiç bir şey yemiyorsa mutlaka veterinere başvurunuz. Yemek yiyor ama seçiyorsa kilosunu takibe alarak kilo kaybı olup olmayacağını fark etmeniz gerekli. Eğer ki kilo kaybı varsa gene veterinere başvurunuz.

Çok Fazla Kaşınan Köpek Tehlikeli Mi?

Köpek kaşınması en normal durumlardan biridir. Korkuya gerek yok. Sadece kaşıntıyı takip ederek farklı bir durum olup, olmadığını sizin fark etmeniz gerek. Mesela köpeğini standart belirli aralıklarla kaşınıyor korkulacak bir şey yok. Bu onların geninde var. Ama sadece belirli bir bölgeyi devamlı olarak rahatsız olmuşçasına kaşıyorsa direkt olarak sizde ilk incelemeyi yapabilirsiniz. Derisinde bir sorun mu var yoksa kene tarzı farklı bir böcek mi var incelemesiniz. Belki de alerjik bir durum da olabilir. Kaşınan bölge de gerekli incelemeyi yapamıyorsanız ama sürekli aynı bölgeyi kaşıdığını düşünüyorsanız veterinere başvurmanız gerekli.

Köpeğin Vücudundaki Yumrulara Dikkat

Köpeğinizin vücudunda farklı yumrular fark ederseniz bu kesinlikli direkt olarak veteriner kontrolüne giren bir durumdur. Bir tümör riski olabileceği gibi siğil ya da yağ kisti de olabilir. İyi huylu bir durumsa dahi doktor onayını alarak kontrol altında tutmanız gerek. Eğer ki dostunuz kötü bir hastalık geçiriyorsa da gene veteriner gözleminde takibini gerçekleştirmeniz gerekli.

Tembel ve Agresif Köpekler Tehlikeli Mi?

Köpeklerde diğer sorunlardan biri de aşırı tembellik veya agresif bir şekilde saldırgan olma durumları. Bu tür durumlarda ona kızmayın. Belki bir yerinin acısıyla işi tembelliğe vuruyor ya da saldırgan tavırlar gösteriyor olabilir. Onu rahatlatmaya ve sorunun ne olduğunu yakınlaşarak bulmaya çalışın. Belki de ikili ilişkinizle bulabileceğiniz çok basit bir sorunu vardır. Ancak kendine yaklaştırmayacak seviyede bir agresiflik varsa iyi bir gözlemleme sonrasında veterinere danışınız.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst