Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Korona Virüsünde Önlemler Daha Fazla Artmalı

Katılım
22 Ocak 2020
Mesajlar
208
Tepki puanı
11
Golden Thread
0
Puanları
18
Öncelikle hangi siyasi partiye bağlı olursak olalım ya da kişiliği hakkında ne yorum sahip olursak olalım şu gerçeği kabul edelim ki Sağlık Bakanı Fahrettin Koca en başından beri var olan süreci en mükemmel şekilde sürdürmeye devam ediyor.

Ancak benim fikrim daha fazla geç olmadan sokağa çıkma yasağının ilan edilmesi gerektiği. Bu süreçte çok büyük ekonomi zorluğu çekeceğimiz kesin ama bir yakınımızı kaybetmektense diğer sonuçlara katlanmak daha doğru bir süreç olacak.

21 Mart gecesi itibariyle 65 yaş üstüne sokağa çıkma yasağı getirildi ancak bu ne kadar önleyici olacak? Ki 22 Mart Pazar günü pikniğinden tutunda dışarda keyfine kadar tüm Türkiye hassas olması gereken bu konuda umursamazlığı devam etmekte. Ancak bunun önüne geçmek genel yasağın ilan edilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Bakanımız Fahrettin Koca’nın bu konuda da gecikmeden bir karar yayınlamasını bekliyorum. Bu yasakların asıl amacı yayılma hızını engellemez. 21 Mart akşamı açıklanan verilere göre vaka sayısı 1000’e yakındı ve ölü sayısı 21’di. Ancak emin olun ki bir hafta sonu vaka sayısı on binleri bulacak ve ölü sayısı artacak. Yasağın amacı vakaların bir birine bulaştırmasını engellemek ve bu hızlı yayılma halkasını kırarak durdurmak. Allah’ın izniyle bu süreci de en iyi şekilde atlatacağız ve özgür günlerimize kavuşacağız.

Düşünki İslam ülkesi olan Türkiye’de iki haftadır Cuma namazları kılınmıyor ve cemaat ile namaz kılma yasaklandı. Ve onlarca yasak geldi. Sayısız AVM kapatıldı. Herkesin bu derece önemli olan konuyu artık benimseyerek bireysel olarak üzerine düşen görevi gerçekleştirmek bir zorunluluk haline gelmiştir.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst