Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Koronavirüs İçin Kullanılmayan Başlayan Plaqunil Ne İlacı?

Katılım
22 Ocak 2020
Mesajlar
208
Tepki puanı
11
Golden Thread
0
Puanları
18
Dünyada çok kısa sürede on binlerce kişinin hayatını alan ve bir milyondan fazla kişiye bulaşan korona hastalığı için çözüm arayışı devam etmekte. Aşı için iyi haber beklenirken ilaç tedavisi konusunda bir alternatif bulundu. Aslında direkt olarak Covid-19 ilacı olarak geçen bir ürün değil. Plaquenil ilacı normal şartlarda lupus eritematozus ve romatoid artrit için kullanınan bir tedavi yöntemi. Ancak tüm dünyada şu an korona tedavisi olarak kullanılmaya başlandı. Hala testleri devam eden ilaç için kesin çözüm olarak bir sonuç yayınlanmadı. Ama Türkiye bu ilaçtan tedarik ederek hastalarda kullanmaya başladı. Tedavi edilen vatandaşlarımızı göz önüne alırsak şu an için sonuçlar başarılı bir şekilde ilerliyor.

Lupus ve romatoid rahatsızlığına sahip olan kişilerinse stok konusunda tedirgin olmalarına gerek yok. Bakanlık tarafına bu süreç titizlikle yürütülmektedir. Tekrar söylemek gerekirse kesin çözüm olarak kullanılan bir tedavi yöntemi olmamakla birlikte testleri hala devam eden bir ilaçtır. Kesinlikle ama kesinlikle doktor kontrolünde kullanılmalıdır. Sağlık bakanlığımız bu konuda yurt dışından gelecek test sonuçlarından ziyade kendi takiplerini dikkate alarak ilerlemekte.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst