Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

La Casa de Papel Yeni Sezon Ne Zaman Yayınlanacak?

Katılım
22 Ocak 2020
Mesajlar
208
Tepki puanı
11
Golden Thread
0
Puanları
18
Netflix dizisi La Casa de Papel beğenilen 3 sezonun ardından 4’üncü sezonla 3 Nisan 2020 günü izleyicisiyle buluşacak. Bir kesim vardır ben Türk dizisi izlemem yabancı dizi izlerim sadece der bazısı yabancı diziden anlamam Türk dizisi candır ya da diziyle işim olmaz diyen ve bu gibi birçok farklı düşünceye sahip kişiler bulunmakta. İşte La Casa de Papel bu tüm kesime de hitap edecek kalitede bir yapım.

Kendimden örnek vereyim ki Leyla ile Mecnun, Kardeş Payı, Bende Özledim yani absürt komedi tarzında bir yapım haricinde dizi izlemeyen biriyimdir. Onu da TV’den değil internet üzerinden izlemekteyim. Yabancı dizilere karşı sebepsiz bir gıcığım bulunmaktaydı. Çünkü öyle bir kitle ortaya çıktı ki yabancı dizi izlemeyi cool olma belirtisi olarak lansa etmeye başladı. Ben Türk dizi izlemem yabancı dizi izlerim sadece yorumları biraz sinir bozucu olmakta. Kabul edelim ki Türk dizilerinin bazıları kalite konusunda sorunlu evet ancak sonuçta bir emek var. Ve Türk dizisi olarak mutlaka size uygun bir yapım vardır sadece bakış açısını değiştirmek gerek. Leyla ile Mecnun, Behzat Ç gibi TV’de yayınlanan dizilerin yanı sıra internet dizisi olarak yayına gelen çok güzel yapımlar mevcut. Burada bu algıyı sevmediğim için biraz uzattım ama yabancı dizi hayranlığından çıkmak gerekli. Yabancı izlemeyin demiyorum izlensin hatta La casa de papel sonrasında bende farklı yabancı diziler izlemeye başladım. Ancak benim nasıl yabancı dizi konusunda bakış açımı bu dizi kırdı ve sonrasında farklı diziler izlediysem sizin de Türk yapımları konusunda algınızı kıracak bir yapım olacaktır.

Gelelim dizimize. 2017 yılında ilk sezonu yayınlanan dizi Dram, Gerilim ve Soygun kategorisiyle izleyici karşısına geldi. Konu basit, soygun. Ama içerik gerçekten keyif alacağınız bir yapım. Dizinin her dakikasını heyecanla izleyeceğinize emin olun.

İspanya yapımı olan bu dizinin 15 bölümden oluşan sezonu öncelikle İspanyol TV ekranlarında yayınlandı. Ancak Netflix kaliteyi fark ederek yayın haklarını satın aldı ve 15 bölümü iki sezon yaparak Dünya genelinde yayına girdirdi. Ve dizi beklenen ilgiyi görerek milyonlar tarafından izlendi.

İki sezon sonrasında dizinin yeni bölümleri olmayacak diye beklenmekteydi. Çünkü konusu olan banka soygunu bitiyor. Çok detaya girerek diziyi izlerseniz heyecanı kaçsın istemiyorum. Ama iki sezon sonunda soygun bittikten sonra ne olacak tahmin dahi edilmiyor. Ancak Netflix izleyicinin beklentisini karşılıksız bırakmayarak 16 bölümlük yeni anlaşmayı yeni bütçeyle yaptı. 8’er bölüm 2 sezon olarak karşımıza gelen yeni bölümler 3’üncü kısmında banka soygunundan daha heyecanlı yeni bir girişim içerisine giren ekip süprizlerle karşımıza gelmekte. Şu an herkes tarafından beklenen 4’üncü sezon için tarihse 3 Nisan 2020 olarak kesinleşmiş bulunmakta.

İşin özü diziler konusunda hangi görüşe sahip olursanız olun La Case de Papel sahip olduğu kurgusuyla mutlaka hayranlıkla izleyeceğiniz bir yapım. Hala izlemediyseniz mutlaka izlemeniz gerek.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst