Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Long Tail SEO Ne Demek ve Nasıl Çalışma Yapılmalıdır

Katılım
22 Ocak 2020
Mesajlar
208
Tepki puanı
11
Golden Thread
0
Puanları
18
SEO bir arama motoru optimizasyonudur ve doğru kullanılmasıyla siteler için ciddi gelir kaynakları anlamına gelebilir. Özellikle e-ticaret ile uğraşan firmalar bu Pazar içerisinde yer edinme için gerekli birçok çalışma gerçekleştirmekte. Reklama para vermek yerine bir AVM’de dolaşırcasına gezen müşteriyi direkt hedef odaklı sonuç arasında yer alıp siteye çekme oldukça önemlidir.

Arama motorlarında rekabet çarşıda mağaza açmaktan daha zor hale gelmiş durumda. Bir çarşı alanında sizinle aynı ürünü satan bir satıcıyı iyi takip etmeniz gerek reklam gerek fiyat konusunda anlık cevaplar vererek fırsatları kovalamanız önemli. Bunun yanı sıra başarı sağladıktan sonra devamlılığını sürdürmek de çok daha önemli olmakta. SEO da artık bu şekilde ilerliyor. Düzenli sıkı bir takip ve sonrasında daha iyisi için özverili bir çalışma planıyla başarı peşinde koşmak gerekli. Başarının yakalanmasıyla devamlılığı için daha sağlam çalışma yapmanız lazım.

Şu an popüler olan ve tavsiye edilen en önemli durumlardan biri de Long Tail SEO çalışması. Türkçe anlamı uzun kuyruk olan bu çalışma aslında size direkt kullanıcı odaklı kullanıcı çekmede çok yararlı olacaktır. Buradaki çalışma mantığını örnekleyecek olursak spor ayakkabı diye yapılan aramanın yanı sıra takım elbise altına giyilecek spor ayakkabı olarak aramalar daha çok yapılmakta. Sizler detay bir araştırmayla bu örneğe benzer daha kaliteli sonuçlar için çabalayarak kendi Long Tail SEO planınızı yaratabilirsiniz. Bu tür uzun anahtar kelimelerinin arama oranı ana göbekteki kelimeden düşüktür ama siz ana kelimede yakalayamayacağınız başarıyı burada yaparak müşteri kaçmasını engelleyebilirsiniz. Ya da zaten var olan ana anahtar kelime başarınızın yanı sıra bunlarda da değerlendirme yaparak kullanıcı kitlenizin paylaşılmasının önüne geçebilirsiniz.

Bu yapılan çalışmanın bir e-ticaret sitesinde gerçekleştiğini düşünelim. Direkt ayakkabı kelimesine lider olan bir siteniz olsa da ek kelimelerde de ön plana çıkarak müşteri kaçmasını sitenize çekmiş olacaksınız. Bunun yanı sıra farklı kelime çalışmalarıyla birden fazla alanda lider olmanız halinde reklam giderlerinde ciddi düşüş yakalayacaksınızdır.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst