Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Marka Kalitesine Ulaşarak Daha Fazla Kullanıcıya Ulaşabilirsiniz

Katılım
22 Ocak 2020
Mesajlar
208
Tepki puanı
11
Golden Thread
0
Puanları
18
Arama motorunda yapacağınız planlamanın yanı sıra verdiğiniz hizmeti marka kalitesine taşıyacak fikirler üzerine ağırlık vermeniz artık en önemli maddeler arasında yer almakta. Kullanıcılar tabi ki direkt Google arama sonucunda kendisine verimli içerik sağlayan sitelere öncelik vermekte. Bu öncelikle sitenize bir kullanıcı çekmeyi başardıysanız onu tekrar uğratmaya çalışmanız gerek. Bir esnaf mantığıyla düşünün. O kullanıcı ihtiyacını karşılamak için sizin sitenizde ama ihtiyacı haricinde bilgilere de ulaşacağını fark etmesiyle artık devamlı girdiği siteler arasında olabilirsiniz.

Bunun için sosyal medyayı çok iyi organize etmeniz gerekli. Sadece Facebook da link paylaşmakla sistemi döndermeniz mümkün değil. Eskiden backlink olsun diye sayısız sitede üyelik açıp hepsinde otomatik paylaşım sağlayacak kurgu çıkartır ve o zamanlar bu çok da işe yarıyordu. Aslında hala yarayabilir ama kurgu mantığını güncelleyerek bu çalışma planlamasını yapabilirsiniz.

Sosyal medyayı en iyi şekilde kullanmak kullanıcıya faydalı olmaktan geçer. Tabi ki sitenize kullanıcı çekmek için link paylaşımı vs yapacaksınız ancak varsayalım ki fotokopi makineleri üzerine sitenizde bir seo çalışmasına ihtiyacınız var. Direkt fotokopi makinasıyla alakalı kurgusuz içerik yazmak yerine durumu biraz hikaye tadına dönüştürerek kullanıcının da dikkatini çekerek bir içerik hazırlayabilirsiniz. Tarihçesinden tutun da ilk yapılan makineye kadar ve şimdiki zaman da kullanımıyla alakalı bilgileri okuyucuyu sıkmadan ayarlamanız oldukça önemli.

Kendinizi düşünün sosyal medya gezerken gerçekten keyif aldığınız ve aynı zaman da kategorisinde başarılı bir sayfa gördüğünüz de direkt nasıl takip alıyorsunuz? Sonrasında eğer sayfa bu konuda gerekli özveriyi gösterirse takip devam eder. Ancak reklamın dibine vurup kullanıcı çekmek adına paylaşımlarla doldurup bilgiden çok çöp olmayı başarırsa devamlılık ilkesi ortadan kalkar.

Marka kalitesine ulaşmanın bir diğer önemiyse tıklanabilir olmak için önemli. Herhangi bir Google aramasında ilk sırada olmayı başarsanız dahi eğer ki 3 yada 4’üncü daha gerideki sıralamaya sahip site marka kalitesini yakalamayı başarmış bir isimse kullanıcı onu tercih edecektir. Anlayacağınız eskisi gibi site açayım, içerik doldurayım, link basayım kullanıcı gelsin mantığı sona ermiş gibi görülmekte.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst