Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Moda Blogu Nasıl Açılır?

secretgate 

Yetkili
Yönetici
T.C Onaylı
Katılım
21 Ocak 2020
Mesajlar
395
Tepki puanı
4
Golden Thread
2
Puanları
18
Bir moda blogu oluşturmak istiyor ve nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız işte size bir kaç ipucu;


1. Başarılı moda bloglarını inceleyin


Bu sayede kendi güçlü yönlerinizi belirleyip eksiklerini fark edebilirsiniz. Standart bir moda blogu oluşturmanın size hiç bir getirisi olmayacaktır, bu nedenle rakiplerinizi tanıyıp kendi farklı yönlerinizi belirlemelisiniz.


2. Bütçenizi belirleyin


Ücretsiz bir platform oluşturmayacaksanız bunun için bütçenizi oluşturmanız gerekiyor. Site hazırlayan bir şirket ile görüşüp sizin için bir site oluşturmalarını talep edebilirsiniz. Yalnız bu konuda çok dikkat etmelisiniz. Sizi yarı yolda bırakmayacak siteler ile bu işi yapmanız sizin için iyi olacaktır.


3. Bloglama platformunu seçin


Blogger, joomla, drupal veya Wordpress gibi sistemlerden birini seçmelisiniz. Ücretsiz seçenekler arıyorsanız wordpress sizin için iyi bir alternatif olabilir. Basit bir şekilde içeriklerinizi wordpress üzerinden yükleyebilirsiniz. Worpress uygulaması sürekli kendini güncellediği için Google tarafından bulunmanız daha kolay olacaktır ve daha kolay bir şekilde blogunuza ziyaretçi çekebileceksiniz.


4. Sosyal medya hesapları oluşturun


Günümüzde sosyal medya platformlarını kullanmayan neredeyse yok diyebiliriz. Özellikle de moda da en çok takip edilen platformlar arasına instagramın çok önemli olduğunu söyleyebiliriz. Pinterest uygulaması da son zamanların yükselen uygulamalarından biri, burada da blogunuzun bir hesabının olması etkili olacaktır. Blogunuzun sosyal medyada bir hesabının olması marka bilincinin oluşmasında yardımcı olacaktır. Takipçileriniz ile diyalog kurmaktan çekinmeyin, bu şekilde duygusal bağlılık oluşturabilirsiniz.


5. Blog türünü seçin


Blogunuzda kişisel, alışveriş, sokak veya fotoğraf gibi hangi türden yaralanacağını belirleyin. Bu şekilde içeriklerinizi sistematik bir şekilde oluşturabilirsiniz. Trendeleri takip edin. Trenleri hızlı bir şekilde takip etmeniz ve blogunuzda yer vermeniz trafik çekmenizi kolaylaştıracaktır. Kendi stilinizi yansıtmaktan çekinmeyin, bu daha özgün içerikler üretmenizi sağlayacaktır ve unutmayın ki ne kadar özgün olursanız o kadar çok dikkat çekersiniz. Hedef kitlenizin ihtiyaçlarını da iyi belirleyip paylaşımlarınıza bu şekilde yön verebilirsiniz.


6. Fotoğraf galerileri oluşturun


Fotoğraflar modanın olmazsa olmazları arasındadır, çünkü görsellik modanın kalbidir ve özgün fotoğraflar blogunuzu takip edenlerin ilgisini çekecektir.


7. Yazılması gerekenleri belirleyin


Sitenize ekleyeceğiniz konu başlıklarını oluşturun. Sizin için bir kaç örnek;


- 2020 sonbahar renkleri


- Hamile giyiminde yılın moda aksesuarları


- Alışveriş önerileri ekleyebilirsiniz


- Tasarımcıların önerilerini yorumlayabilirsiniz


- Moda haberleri paylaşabilirsiniz


8. Blogunuzdan para kazanın


Blogunuzu açtınız ve insanlar artık sizi takip edip önerilerinize önem vermeye başladıysa artık para kazanmaya başlayabilirsiniz. Yazılarınıza reklam alıp, sponsorlu yazılar yazabilirsiniz. Marka tanıtımlarına yer verebilirsiniz ya da uzman olduğunuz konularda ücretli eğitimler verebilirsiniz. Bunların yanı sıra Google üzerinden reklam alıp blogunuzda paylaşabilirsiniz.


Son olarak sabırlı olun, bir moda blogu oluşturmak zaman alacaktır. Bu nedenle sabırlı olup adım adım hedeflerinize ilerlemelisiniz. Pes etmediğinizde elde ettiğiniz sonuçlar sizi bile şaşırtacaktır.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst