Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Monster Notebook Sürücü(Driver) Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Ene

Üye
Katılım
23 Ocak 2020
Mesajlar
22
Tepki puanı
1
Golden Thread
0
Puanları
3
Merhaba.

Öncelikle herhangi bir notebook almaya karar verdiyseniz satın alımdan sonra da ürünü tam performans ile kullanmak amacıyla bazı ayarlar yapmak gerekir. Bu ayarları yapmazsanız almış olduğunuz ürünün ve vermiş olduğunuz paranın tam olarak karşılığını alamazsınız. Örneğin almış olduğunuz herhangi bir bilgisayarın ekran kartıyla ilgili sürücüsünü yüklemediğiniz zaman ekran kartına vermiş olduğunuz para tamamen boşa olacaktır.

Biz de bu yazımızca oyuncular için notebook üreten yerli marka Monster'in sürücü güncellemelerinin nasıl yapılacağını anlatacağız.

ADIM 1

Öncelikle alınan bilgisayar büyük ihtimalle FREE DOS olarak size ulaşacaktır. FREE DOS almış olduğunuz ürünün içersinde herhangi bir ücretli işletim sistemi bulunmaması anlamına geliyor. FREE DOS olarak ulaşan ürüne ilk olarak istediğini herhangi bir Windows sürümünü kurmanız gerekir. Windows'u kurmak için Microsoft'un resmi sitesinden faydalanmanızda fayda vardır çünkü güvenilir olmayan kaynaklardan aldığınız Windows sürümü eğer hatalı ise kurmuş olduğunuz sürücülerde de sıkıntı çıkaracaktır.

ADIM 2

Windows'u kurduktan hemen sonra ise yapmanız gereken Windows Update aracıyla güncellemeleri kontrol etmek olacaktır. Güncellemeleri kontrol etmeseniz de otomatik olarak yüklenir.

ADIM 3

Güncellemeleri yaptıktan hemen sonra ise sürücüleri kurmanız gerekmektedir. Sürücüleri sırasına göre ve işletim sisteminize göre indirerek kurmanız gerekmektedir. Monster markasının resmi web sitesi üzerinden sürücüler kısmına girerek notebook modeline göre arama yapmanız gerekir. Uygun olan bölüme girdiğiniz zaman karşınıza 10 - 15 satırlık bir liste çıkacaktır. Bu satırların her birini tek tek indirmeniz lazım ancak sıralamaya dikkat etmeniz gerekir. Sıralama genellikle ilk olarak Chipset ile başlar. Sürücüleri bilgisayarınıza indirip isterseniz bilgisayarınızda saklayabilir isterseniz de USB belleğe atabilir ve daha sonra indirmeden hızlı bir şekilde tekrar kurulum yapabilirsiniz.

ADIM 4

Tüm sürücüler yüklendikten sonra ufak tefek ayarları da yaparsanız sizin için daha iyi olacaktır. Örneğin bu kurulumlardan sonra disk birleştirme yapmanız şarttır. Disk birleştirme ise işlemci hızında büyük oranda iyileştirmeye fayda sağlar. Ayrıca özel ayarlara da farklı sitelerden göz atabilirsiniz. Mesela ekran kartı panelinden oyunlar için çeşitli ayarlamalar yapabilirsiniz.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst