Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Mucize 2 Aşk – İlk Filminden Sonra Aziz’in İyileşirken Çektikleri

Katılım
22 Ocak 2020
Mesajlar
208
Tepki puanı
11
Golden Thread
0
Puanları
18
Mucize bir aşk masalı sloganıyla ekranlara gelen film Mucize 2 olarak sinema perdesinde yer aldı. Mahsun Kırmızıgül’ün kaleminde çıkan ilk filminde ağlamayan izleyici olmamıştır sanırım. Ağlamaktan fazlası akıcılığı ile her anını tam dikkat izlediğimiz o filmin içerisinde yer alan bir konu eksikliği film olarak karşımıza gelmekte.

İlk filmi kısaca hatırlayalım. Engelli olan Aziz köylerine gelen öğretmen sayesinde hayata tutunacak bir umut yakalamayı başarır. Aziz’in köy hayatı zaten zor geçerken babasının yaptığı bir iyilik sonucu görücü usulüyle Mızgün denen güzelliği konusunda kusursuz bir kızla evlenir. Mızgün bu evliliği tüm zorluğuyla eksiksiz sadakat ile sürdür. Ancak onlar birlikte olarak tüm engelleri aşmaya çalışsa da köydeki hayat buna müsaade etmez. Sonunda farklı bir yere yerleşerek daha iyi bir hayat sürme hayalleri kurarlar. İlk filmin de Aziz’in gidişinden sonra neler oldu bilinmemekte. Sadece filmin sonunda Aziz iyileşmiş bir şekilde yani artık engelli olmadan ailesinin yanına el öpmeye gelmişti.

Mucize 2 olarak karşımıza gelen bu filmde işte o boşlu dolduruluyor. Aziz ve karısı köyden giderek kurdukları yeni hayatta da tahmin edemeyecekleri büyük engellere takılırlar. Ancak o büyük engellerden daha büyük destekçileri vardır. Aziz ve Mızgün’ün aşkı herkesin hayranlığına vesile olur. Önyargıları gene birlikte kıracaklardır ve Aziz bir çocuk sahibi olduktan sonra iyileşme konusunda kararlılığıyla azimle çalışacaktır. Mucize Aşk olarak tanımlanan çift bu zorluğun üstesinden geliyor fakat gene bizi fazlasıyla duygusal ancak komik sahneleriyle tebessüm de ettirecek şekilde karşımızda.

 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst