Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Otomotiv Sektöründe Ne İş Yapabilirim?

Öncelikle araçlarla ilgili aklınıza gelebilecek her türlü iş olanaklarını otomotiv sektörü alanında toplamamız mümkündür. Bundan dolayı da bu sektörel alanı bir kaç başlık altında sınırlamamız yanlış olmakla beraber otomotiv sektöründe en önde gelen alanlar vardır.


Oto Galeri ( Araç Alım – Satım ):


Genel olarak araç sahibi kişilerden araçlarını satmaları durumunda araçlarını piyasasının altında alıp gerek mekanik gerek yüzeysel hatalarını giderdik den sonra yapılan bütün masrafları üstüne koyup ve kar marjını da ekledikten sonra vergiye tabi tutulmak üzere gerek internet ortamında gerek insanların yoğun olarak kullandıkları cadde üstlerinde açılmış olan ofis alanlarında başka bir alıcıya satılmasıyla tanımlanır.


Not: İlgili kurum ve kuruluşlardan gereken yeterlilik belgesine sahip olmayan ve vergi levhası bulundurmayan kişi ve kurumlar yılda 3 den fazla araç alıp satım işlemi yapamamaktadır.


Oto Yıkama:


İnsanlar araçlarına yüksek ücretler verip satın aldığından araçları en değerli varlıkları olmaktadır. Bundan dolayı da araçlarının temizliklerine olabildiğince dikkat etmektedirler. Bunun yolu da oto yıkamalardan geçmektedir.


Oto Ekspertiz:


Araç sahibi olmak isteyen kişiler genel olarak farklı sektörlerde çalıştığından dolayı araçlardan anlamamaktadır. Haliyle insanlar yüksek meblağlar verip hasarlı veya boyalı araç sahibi olmak istemezler bundan dolayı da araç satın almadan önce alacak oldukları araç veya araçlar hakkında yeterince bilgiye sahip olmak isteyeceklerdir. Bunun yolu da oto ekspertizlerden geçmektedir.


Not: Oto ekspertiz maliyetli olduğu kadar zahmetli ve riskli bir iş alanıdır. Çünkü yapmış olduğunuz incelemeler sonucunda herhangi bir arızanın ya da hatanın rapora işlenmemesi durumunda aylar ya da yıllar sonra araç sahibi tarafından mahkemeye verilebilirsiniz. Eğer ki bir alıcıysanız devlet tarafından yetkilendirilen veya yetkili alanlardan kalite belgelerine sahip olan oto ekspertizleri tercih etmeniz gerekmektedir.


Oto Kiralama:


Sahibi olduğunuz araçları belli bir ücret karşılığında başkalarının kullanımına sunulan hizmete oto kiralama ( Rent A Car ) denir.


Oto kiralamalar genellikle insanların yolculuk yaptığı sıralarda kullandıkları hava alanları ve oto garlarda bulunmaktadır. Maliyeti ucuz olduğundan dolayı başka şehirlere gerek iş, gerek gezmek amaçlı giden kişiler tarafından tercih edilmektedir. Bunun yanında maliyeti azaltmak için kurum kuruluşlar tarafından da tercih edilmektedir. Bu alanda yıllık, Aylık, Haftalık ve günlük olarak hizmetler verilmektedir.


Oto Tamir:


Araç sahipleri kaza yapmaları durumunda ya da zamandan dolayı gerek mekanik gerek yüzeysel alanları tamir ettirdikleri yerlerdir. Eğer ki bu iş de daha önce bu işi yapıp gereken bilgilere sahip değilseniz ve bu iş den anlamıyorsanız bu işe bulaşmanız ön görülmemektedir. İyi bir usta tutar bu işi ona yaptırırım diye düşünüyorsanız ustanın anlık olarak işi bırakması durumunda kendi başınıza kalıp ve iflas etmeniz kaçınılmaz olacaktır. oto tamir işlerinde genel tecrübem işçiliğin çok kötü oluşudur. Oto tamircileri araç aksamlarını sökerken ve takarken genellikle araca arar verir. Yalıtım süngerini koymyı unutur. Muadil cıvata takar veya takmaz. Bu aslında genel iş ahlakıyla ilgili bir durum. inşaat sekötündeki çalışanların da çok farklı olduğu söylenemez. Yaptığı alçının kalan kısmını gidere bırakan usta gördü bu gözler.


Oto Yedek Parça ve Aksesuar:


Araç sahibi kişilerin gerek araçlarında arıza veren parçaları değiştirmeleri gerek araçların güzel gözükmeleri için ekstra parçalar satın almaları durumunda bu parçaları alıcıyla buluşturan yerlere verilen isimdir. Oto yedek parçacılar özellikle kurun artmasıyla birlikte inanılmaz fiyatlara yedek parça satmaktadır. 15 yaşında bir Megane 2'bib Farları 1250 x 2 = 2500₺, Far beyni 1000₺ gibi fiyatlara satılmaktadır.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst