Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Para Biriktirmenin Yolları

secretgate 

Yetkili
Yönetici
T.C Onaylı
Katılım
21 Ocak 2020
Mesajlar
395
Tepki puanı
4
Golden Thread
2
Puanları
18
Günümüzde arzu ettiğimiz şeyleri almak için şüphesiz belirli miktarda paraya ihtiyaç duyarız. Bu kimi zaman bir teknolojik cihaz kimi zaman bir araba kimi zaman ise evdir. Sonuç olarak elde edilmek istenilen bir ürün ve onu sağlayacak bir kaynağa ihtiyaç duyarız. Yalnız gelirlerimiz bazen bu isteklerimiz için yeterli olmayabilir. Giderlerimizin fazla olması ve kazandığımız paranın sadece geçimimize yetmesi bizlerin bu tarz isteklere ulaşmasını zorlaştırabilir. Sıkça tercih edilen yöntemlerden birisi olan kredi çekmek ise geri ödeme konusunda insanları oldukça büyük sıkıntılara düşürmektedir. Zira bankaların uyguladıkları faiz oranları pek çok kişinin karşılayabileceğinden daha fazla olmaktadır. Bu yüzden insanlar farklı çıkış yolları aramaktadırlar. Bunun için uygulanabilecek en iyi yöntem ise şüphesiz para biriktirme olmaktadır. Sizin de bildiğiniz gibi bir şeyi peşin olarak satın almak bizlere hem daha uygun bir fiyat sunmakta hem de kredi gibi değerinden daha fazla miktarlar ödemekten kurtarmaktadır. Bu yüzden para biriktirmek istediğimiz şeylere ulaşmak için en iyi yöntemdir. Ayrıca kişiyi tutumlu olmaya zorlaması, aldığı ürünün kıymetini bilmesini ve parayı daha iyi kullanmasını sağlamaktadır. Biz de bu konu hakkında detaylı bir araştırma yaptık ve sizler için para nasıl biriktirilir, nasıl tutumlu olunur ve para biriktirmenin yolları nelerdir gibi konuları bu içeriğimizde tek tek anlattık. Keyifli okumalar.


Para Nasıl Biriktirilir?


Sizin de bildiğiniz gibi para biriktirmek için öncelikle bir gelire sahip olmalıyız. Bu ister maaşınız ister bursunuz olsun, ilk olarak bir gelire ihtiyacınız vardır. Daha sonra ise para biriktirmek için gelirimizin giderlerimizden fazla olması gerekir. Böylelikle ay sonunda kenara koyabileceğimiz bir bütçemiz olacaktır. Günümüz zorlu hayatında giderleri minimalime etmenin kolay olmadığını biliyoruz. Git gide pahalılaşan hayat şartları ve durmadan artan zorunlu ihtiyaçlar giderlerimizi düşürmemizi zorlaştırmaktadır. Ama gelirlerimizi giderlerimizden fazla hale getirmediğimiz sürece para biriktirmek mümkün olmayacaktır. Bunun için de tutumlu olmak ve paramızı doğru kullanmak zorundayız. Bildiğiniz üzere Babil zamanının en zengin devletiydi ve orada yaşayan insanlar zengin olmak için para biriktirmenin bir şart olduğunu söylemişlerdir. Kullandıkları ve günümüzde hala geçerli olan yöntem ise aylık kazançlarının onda birini birikim olarak ayırmaktır. Bu sayede kendilerine bir iş kurmak veya yatırım yapmak için bir yıl içerisinde yeterli sermayeye sahip olmaktadırlar. Siz de para biriktirmek için öncelikle giderlerinizi kontrol altına almalı ve her ay kazandığınız paranın onda birini bir kenara birikim olarak ayırmalısınız. Bu sayede bütçenizi zorlamadan para biriktirecek ve belirli bir süre sonra arzuladığınız şeylere ulaşabileceksiniz.


Nasıl Tutumlu Olunur?


Para biriktirmek için tutumlu olmanın bir zorunluluk olduğundan bahsettik. Bu yüzden bu konuda da sizi bilinçlendireceğiz. Tutumlu olmak günümüz koşullarında zor olabilir. Ama eğer harcamalarınızı kayıt altına alırsanız aslında pek çok gereksiz şey için para ödediğinizi görebilirsiniz. Mesela sadece etiketi için bir ürüne 10 kat fazla ücret ödemek ileride kazanacağınız paraları ve yapacağınız tutumu olumsuz yönde etkileyecektir. Ayrıca evinizde uygulayacağınız tasarruf yöntemleri ile de bütçenizi kontrol altına alabilirsiniz. Harcamalarınızı kaydetmek gereksiz şeylere para harcamanızın da önüne geçecektir. Bu yüzden basit mobil uygulamalar kullanarak bunu kolaylıkla yapabilirsiniz. Son olarak borçlarınızdan kurtulmak için çabalamak ve yenilerine bulaşmamak gereksiz faiz ödemenizin önüne geçecektir. Bu nedenle tutumlu olmak için öncelikli olarak borçlarınızı kapatmanız uzmanlar tarafından önerilmektedir.


Para Biriktirmenin Yolları


Harcamalarınızı kayıt altına almak, gereksiz şeylere para harcamamak ve borçlardan kurtulmak sizlere para biriktirmek için müthiş bir kaynak yaratacaktır. Daha sonra bu tür yerlerden artırdığınız paraları ve her ay gelirinizin onda birini birleştirerek para biriktirebilirsiniz. Tabi bu kadar emek vererek ve bin bir türlü zahmete katlanarak biriktirdiğiniz parayı da doğru kullanmanız oldukça önemlidir. Size bu konuda verebileceğimiz en iyi tavsiye ise biriktirdiğiniz parayı sizlere tekrardan para kazandıracak şeylere yatırmanızdır. Mesela ev almak bir kira geliri elde etmenizi sağlayacaktır. Bu sayede paradan para kazanmış olursunuz. Sadece ev almak değil iş kurmak da oldukça iyi bir yöntemdir. Tabi gerçek dışı ve hayal satan iş fikirlerinden uzak durmanız oldukça önemlidir. Nice zorluklarla biriktirdiğiniz parayı kaybetmek istemezsiniz. Bunun için uzman olduğunuz işlere para yatırmayı ve güvendiğiniz birisi ile ortaklık kurmayı deneyebilirsiniz. Şimdiden hepinize bol kazançlar!
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst