Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Parol İlacı Ne İçin ve Nasıl Kullanılır?

Katılım
22 Ocak 2020
Mesajlar
208
Tepki puanı
11
Golden Thread
0
Puanları
18
Hafif dozlu bir ağrı kesicidir. Bu yüzden hamileler içinde kullanılması doktorlar tarafından genel olarak izin verilmekte. Ancak mutlaka öncelik olarak kendi doktorunuza başvurunuz. Emziriyor veya hamilelik sürecindeyseniz doktorunuza danışarak kullanınız. Hafif ağrılarınızda çözüm olarak kullanabilirsiniz. Devamlı olarak tüketilmesi gereken bir ilaç değildir. Ağrılı sürecinizde veya soğuk algınlığı gibi rahatsızlık sürenizde ateş düşürme amacıyla kısa süreli kullanabilirsiniz.

Her ilaç gibi Parol içinde bazı yan etkiler mevcut. Alkolle tüketilmesi kesinlikle yasak olduğu gibi devamlı tüketimde karaciğerde hasarlara neden olabilir.

PAROL NE İÇİN KULLANILIR

Diş ağrısı, adet sancısı, baş ağrısı, vücut ağrıları ve grip durumlarda kullanabileceğiniz hafif dozlu üründür. İlacı kullandıktan yarım saat içerisinde etkisini göreceksinizdir. Ağrı kesici özelliğini yaklaşık 4 saat boyunca sürdürür.

PAROLA İLACI KULLANIMI

Gerekli kullanım şeklini doktorunuz rahatsızlığını göre belirlemelidir. Hapı çiğnemeden direkt olarak bolca su eşliğinde tüketmeniz gerekir. Tok karnınıza içmeniz bir sorun yaratmayacaktır ancak daha etkili olması açısından aç karnına almanız önerilir. Her kullanım arasında en az 4 saat olmalıdır. 6 saatte bir almanız uygundur. Ancak sürekli tüketimini gerçekleştirmek zararlı olduğundan toplamda 8 tabletten fazla içmeniz tavsiye edilmez. Ayrıca kesinlikle iki doz birden alarak kullanmamanız gerekir. Sadece doktorunuzun tavsiyesi üzerinde iki doz tüketilebilir.

PAROL KAÇ YAŞ İÇİN UYGUDUR

İlacı 6 yaştan küçüklerin tüketmesi uygun değildir. 6 yaş üzeri de uygun doz da tüketim gerçekleştirebilir. 12 yaş üzeri çocuklara hap 2’ye bölünerek verilebilir ancak 6 ve 12 yaş arası grubu için kiloya uygun doza bakmak gerek.

Kullanım süresi doktorunuz tarafından düzenlenmekte ancak genel olarak ağrılarda 10 günlük bir kullanım uygunken ateş düşürücü olarak 3 gün kullanılması yeterlidir.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst