Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Playstation Televizyon Üzerinden Nasıl Oynanır Anlatım

kutlu

Üye
Katılım
24 Ocak 2020
Mesajlar
10
Tepki puanı
0
Golden Thread
0
Puanları
1
Playstation 7'den 70'e herkesin keyifle oynadığı bir oyun konsoludur. İster evde, ister playstation salonlarında oynayabileceğiniz yüzlerce oyun bulunmakta. Son birkaç ayda oldukça hızlı bir şekilde yayılan ve yayılmaya devam eden Corona virüsü ile beraber ebeveynler çocuklarını dışarı göndermek istemiyor. Playstation salonlarına olan rağbet gün geçtikçe düşüyor ve playstationu evinde oynamayı tercih eden insan sayısı da artıyor. Playstationu evlerindeki televizyonda oynamak isteyen genç yaşlı herkesin aklında bulunan bir sorun var ki o da playstationu televizyona nasıl bağlayacakları. Peki ya playstation televizyona nasıl bağlanır? Aslında sanılanın aksine kolay bir şekilde bu bağlantı gerçekleşmektedir. Bağlantının gerçekleşmesi için gerekli şartlar bulunmakta ve bu şartlar karşılandığı takdirde sizlere zorluk çıkarmayacak bir şekilde bağlantı sağlanacaktır. Playstation'u televizyona bağlayarak rahat bir şekilde oyun zevkini yaşamanız için sizlere bu konu ile alakalı kısa bir kılavuz hazırladım. Umarım faydası dokunur.

Playstation'da Bulunması Gereken Aparatlar

İlk olarak Playstation'u satın aldıktan sonra cihazda herhangi bir arıza olup olmadığını satın aldığınız dükkanda kontrol etmelisiniz. Tavsiyem, alacağınız ürünün garantili olması yönündedir. Çünkü ileride doğabilecek herhangi bir arıza durumunda rahatlıkla garanti servisine ürününüzü tamir edilmesi için gönderebilirsiniz. Garantili ürün ilk başlarda fazladan para masrafı olarak gözükse de değeri ileriki aylarda veya yıllarda anlaşılmaktadır. Keşke dememek için garantili ürün almanızı şiddetle tavsiye ederim. Ürününüzü satın aldınız ve kontrol ettiniz diyelim. Garantili bir şekilde aldığınızı varsayalım. Klasik bir playstation ürünün içerisinde 2 adet kol, bir adet kumanda, bağlantı için gerekli aparatlar, kullanım kılavuzu ve garanti belgesi bulunmakta. Bunların kontrollerini de muhakkak yapınız.

Playstation Kurulumu Aşaması

Playstation'un kurulumu için dışarıdan herhangi bir teknik yardım almanıza ihtiyacınız yoktur. Yapmanız gereken tek şey cihazla beraber verilen bağlantı aparatlarını belirlenen yerlere bağlamanız. Bunu yaptığınız takdirde televizyon üzerinden Playstation oynayabilirsiniz. Televizyonun yakınına yerleştirdiğiniz Playstation cihazına güç kablosunu takmalısınız. Görüntüyü televizyona yansıtmak için üç farklı renkli uca sahip kabloları televizyonun arka kısmında bulunan uygun renk girişlerine takmanız gerekmektedir. Kalan son kabloyu da Playstation'un kendi giriş kısmına takınız. Görüntü kalitesinde herhangi bir problem yaşarsanız HDMI kablosunu da kullanabilirsiniz. Görüntü kalitesini arttırmada bilinen bir metoddur. Tüm bunları yaptıktan sonra Playstation'un ön kısmına bakınız. İnternete bağlanmak isterseniz uygun giriş noktalarına internet kablosunu takabilirsiniz. Oldukça pratiktir. Ön kısımda kırmızı ışık yanıyor ise kurulum başarı ile tamamlanmıştır. İhtiyacınıza göre eğer tek oynayacaksanız tek konsol bağlantısı, arkadaşınızı da dahil edecekseniz iki konsol bağlantısı ile televizyon üzerinden Playstation keyfini yaşayabilirsiniz. Aklınıza takılan herhangi bir sorun olursa bana bu konu altından sorabilirsiniz. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım.
 

secretgate 

Yetkili
Yönetici
T.C Onaylı
Katılım
21 Ocak 2020
Mesajlar
395
Tepki puanı
4
Golden Thread
2
Puanları
18
Playstation'da 3 renkli video ve ses çıkışı hala çıkıyor mu? Fotoğraf olsaymış daha iyi olurmuş. Plasytation almayı 10 yıldır düşünüyorum ama bir türlü fırsatım veya vaktim olmadı. Ama 3 çıkışlı kablo veriyosalar durum kötü :)
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst