Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Profilime Kim Bakmış Nasıl Öğrenirim

secretgate 

Yetkili
Yönetici
T.C Onaylı
Katılım
21 Ocak 2020
Mesajlar
395
Tepki puanı
4
Golden Thread
2
Puanları
18
Instagram ya da Facebook kullanıcılarının en çok sorduğu ya da öğrenmek istediği sorulardan biri elbette "Profilimi kimler ziyaret ediyor?" Bu soruya bazen ego tatmini, bazense "benim stalkladığım da beni stalkluyor mu?" merakıyla cevaplar aranıyor. Hatta stalkerlık öyle yayılmış durumda ki araştırmalarda kendi sosyal medya hesabından çok kullanıcılar başka profillerde daha çok zaman harcayıp, çok daha fazla kafaya yoruyor.


Malum sosyal medya artık hayatın tam ortasında değil, tam olarak hayatın kendisi olmaya yaklaşmışken, sosyal medya hesaplarınızın siz farkında olmadan ziyaret eden hesapların kimler olduğunu merak ediyor olmanız oldukça normal. Sonuçta eğer hesaplarınızı "gizli" kullanmıyorsanız, sizi kimlerin "stalk" ladığını merak etmeniz de dijital dünyanın bir parçası. Peki, "stalkerların" foyasını ortaya çıkaracak bir program var mıdır? Sizi gizli takip eden sosyal medya ajanlarını nasıl yakalarsınız?


Virüslü Programlardan Uzak Durmak Önemli


Stalkerlık ne kadar heyecanlı olsa da başa dert olmaya da devam ediyor. Çünkü profilinize kimlerin baktığını görme imkanınız 2020 şartlarında henüz mümkün değil. Öncelikle belirtmekte fayda var ki "Profilime Bakanları Nasıl Görebilirim? Profil Görüntüleme Bildirimi Nasıl Yapılır? " gibi Google aramalarından ve bu aramalar sonucundan önünüze gelebilecek türlü türlü uygulamalardan uzak durmanız tavsiye ediliyor. Ne yazık ki henüz "Profilime Kimler Baktı?" sorusuna yanıt verecek bir uygulama yok. Çünkü Henüz ne Facebook, ne Instagram ne de Twitter bu uygulamaların gelişmesi için bir açık vermiş gibi görünmüyor.


Sadece Vakit Kaybı Mı?


Maalesef "Profilime Kimler Bakmış?" sorusunun yanıtı henüz karşılık bulmuş değil. Bu soruya cevap olarak sadece "vakit kaybı" denebilir. Eğer merakınıza yenik düşüp sorunuza yanıt aramakta ısrarcı olursanız muhtemelen ya telefonunuza ya da bilgisayarınıza virüs bulaştırma ihtimaliniz sorunuza yanıt bulma ihtimalinizden çok daha yüksek.


Instagram Virüs Temizleme Programları


Yazıyı okumadan önce muhakkak herhangi bir uygulama sitesinden bir profil takip uygulaması indirmiş olmalısınız. İndirdiyseniz, virüs programlarını da beraberinde indirdiniz. Merakı gidermek için indirilen bu programlar sizin ve takipçilerinizin verilerini depolamakta, şifre çalmakta hatta mobil şube, whatsapp konuşmaları gibi özel verilere ulaşma imkanını elde etmiş olurlar. Eğer virüs programlarının tuzağına düştüyseniz "instagram virüs temizleme" ya da "facebook virüs temizle" aramalarıyla kendinize güvenilir bir virüs tarama programı indirmelisiniz. Instagram ve Facebook fotoğraflarınız ya da gönderileriniz tehlike altında olabilir ya da kopyalanıyor olabilir. Koruma altına almanız güvenliğiniz açısından daha sağlıklı olacaktır. Kimim kimi takip ettiği kişisel bir bilgidir ve kişisel bilgilerin ihlal edilmesi bir suçtur. Linkedin firması ise profiline kimle baktı uygulamasını satıyor. Çok garip ama evet J
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst