Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Reyting Sonuçlarına Göre Dizi Sıralaması

Katılım
22 Ocak 2020
Mesajlar
208
Tepki puanı
11
Golden Thread
0
Puanları
18
İnternet dizilerinin yanı sıra TV ekranlarında yer alan diziler için reyting sonuçlarının önemi fazla olmakta. Hafif bir gerileme farklı tepkiler alarak dizinin direkt bitmesine neden olabilir. Yeni sezon yayına girdikten sonra diziler arasına yarış da başlamış oldu. Şu an Ocak ayı sonuçlarının verilerine göre diziler arasında bir sıralama yapıldı.

Ajans Press tarafından yapılan araştırma 4 bin civarı haber üzerinden değerlendirmeyle gerçekleştirildi. Ocak ayı içerisinde yapılan haberlere göre en çok ilgi duyulan dizi Mucize Doktor oldu. Reyting sonuçlarında da lider olmayı başaran dizi en çok konuşulan dizi olarak da ekranda yayına devam ediyor.

Sıralamayı takiben Kurtuluş Osman da ikinci sırada en çok konuşulan dizi olarak yerini alıyor. Diriliş Ertuğrul’un devamı olarak ekrana gelen dizi izleyici tarafından beğeni almayı başardı. Sonrasında üçüncü olarak artık 10 yıldan sonra benim saymayı bıraktığım Arka Sokaklar dizisi gene yerini alıyor. Kaç defa final yapacak diye gündeme gelen 10 yılı devirmesine rağmen hala ekranlarda ve hala en çok izlenenler ve konuşulanlar arasında yer alıyor.

Dördüncü sırayı ise hastane olayları ile ekrana gelen Hekimoğlu dizisi alıyor. Farklı bir tarz sahip olan dizi Mucize Doktor kadar olmasa da oldukça beğeni toplamayı başardı. ATV ekranlarının Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi ise hala en çok izlenen ve konuşulanlar arasında ama liderlik koltuğunu kaptırması nedeniyle biraz şaşırttı. EDHO şu an en çok konuşulanlar arasında beşinci sırada yer almakta.

Star TV dizisi Babil altıncı sırayı yer alırken Sefirin Kızı yedinci sırada bulunakta. Aynı şekilde Sefirin Kızı’nın da biraz gerilerde olması takipçilerini şarttı. Çoğu yeni dizilerden oluşa bu sıralamadan sonra bir süredir ekranlarda olan Çukur ve Bir Zamanlar Çukurova sekizinci sırada yerini alıyor. Yeni dizilerde Zemheri dokuzuncu olması nedeniyle ekranda devamlı kalamayacak bir yapım olma sinyali vermekte. Son olarak konusu iyice karışan Afili Aşk sıralamada onuncu olarak yer alıyor. Afili Aşk kendine ait bir izleyici kitlesine sahip ancak konu olarak çok farklılaşması nedeniyle far olan kitleyi elinde tutmayı başaracak mı ilerleyen zamanlarda göreceğiz.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst