Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Rise of Empires : Ottoman Netflix İncelemesi

biokayseri

Üye
Katılım
22 Ocak 2020
Mesajlar
8
Tepki puanı
3
Golden Thread
0
Puanları
3
Rise of Empires : Ottoman Netflix İncelemesi
indir.jpg

Netflix hayatımıza girdiğinden bu yana televizyon dizi ve filmleri arka plana atılmış oldu. Televizyon çıktığından bu yana teknoloji tamamen değişerek günümüzdeki halini almıştır. Halende gelişmeye devam ederek film ve dizi sektörüne ayrı bir boyut kazandırmıştır. Siyah beyaz renkli televizyon zamanından sonra renkli hayata geçiş farklı duygular uyandırmıştı. İnternetin gelmesiyle beraber aradığınız her şeyi platform içerisinde rahatlıkla erişim sağlayarak anında ulaşmanız mümkündür. Google arama motoru dünyanın en büyük arama butonu sayesinde arşivinde yer alan milyonlarca kayıt içerisinden aradığınızı karşınıza çıkardığı gibi Youtube, Netflix gibi video uygulamaları da şuanki şartlar altında en popüler olan uygulamalar içerisindedir. Aradığınız her tülü film ve videoları Youtube içerisinde rahatlıkla bulabilirsiniz. Kaliteli yerli, yabancı, çizgi dizi ve filmlerin mutlak adresi ise Netflix' tir. Deneme süresi sayesinde kullanıcılara kullanmadan önce deneme üyeliği açarak test etmelerine olanak sağlarken, yakın zaman içerisinde Türkiye sınırları içerisinde deneme üyelik test hesaplarının açımını durdurduğunu duyurdu. Ücretli üyelik alarak içerisinde yer alan filmleri izleyebilirsiniz.

Rise of Empires : Ottoman ise Netflix' in hem senaryo hem de görsel açıdan en kaliteli filmlerinden bir tanesidir. Film içeriğine bakıldığı zaman geçmiş zaman diliminde geçen film Osmanlı Devleti yaşamından esinlenerek günümüze ışık tutmaya devam ediyor. Yıllarca bu topraklar üzerinden hüküm sürerek bütün Dünya'ya adından bahsettirerek atalarımızın geçmiş zamanlardaki yaşantısı örnek alınarak gelecek nesillere daha rahat aktarılmak için böyle bir yol izlenmiştir. Millet olarak okumadan aşina olamadığımız ve okuma konusu geçtiği yerde üşendiğimizden dolayı bu tarz filmler hayatımızda büyük izler bırakmaktadır. Öğrenmek istediğimizi tek çırpıda görsel olarak öğrendiğimiz yıllar önce yapılan araştırmaların sonucu olarak karşımıza çıkmaktadır. Film içerisinde Osmanlı Devleti' nin yaşadığı dönemlere ait koşullardan, gördüğü zorluklar ve yaşam mücadelesinden, birbirlerine olan sadakat ve dini inançlarından, girdiği savaşlar ve aldığı topraklardan bolca bahsetmektedir.

2020 yılına damgasını vuracak olan Rise Of Empires : Ottoman Netfix filmi 24 Ocak tarihinde portal üzerinden yayımlanmaya başlamıştır. Geçmiş bölümlerini üyelik açtıktan sonra panel üzerinden izleme imkanınız bulunmaktadır. Başrol olarak rol alan, seslendirme de görevli Halit Ergenç ismi film ve dizilerden aşina olduğumuz bizlere yabancı olmayan bir karakterin canlandırması filmi daha cazip, izlenir hale getirmektedir. Film içerisinde savaş ve aksiyon içerikli sahneler tahmin ettiğimiz üzere sık sık karşımıza çıkmaktadır. Bu sektör içerisinde yayımlandıktan sonra en yararlı olarak bulduğumuz filmlerden bir tanesidir. Çizgisini ve kalitesini bozmadığı takdirde yıllar boyunca büyük bir kitle ile izlenmeye devam edecektir.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst