Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Ruhsal Arınmanın En İyi Yolları

secretgate 

Yetkili
Yönetici
T.C Onaylı
Katılım
21 Ocak 2020
Mesajlar
395
Tepki puanı
4
Golden Thread
2
Puanları
18
Ruhsal Arınmanın En İyi Yolları
Ruhsal olarak arınmak üzerimizde kendimize yük yaptığımız duyguları kendimizden uzaklaştırmak, kötü ve negatif ne varsa atmak ve bir nevi iç dünyamızı temizlemek anlamına geldiğini söyleyebiliriz. Hepimizin dönem dönem ruhsal arınmalara ihtiyacı olduğu bir gerçek. Bu hem kendimizi daha iyi hissetmemizi hem de rahatlamamızı sağlayacaktır. Peki bu ruhsal arınmalar nasıl gerçekleşmektedir?.
Ruhsal arınmanın en etkili yöntemlerinden bir tanesi de ağlamaktır. Yoğun duygular (aşırı heyecan, aşırı mutluluk, aşırı hüzün) neticesinde dökülen gözyaşları ve ağlama eylemi kişilerin hem rahatlamasını sağlamakta hem de daha rahat düşünebilmesini ve karar verebilmesini sağlar. Ağlamak insanların içlerinde sakladıkları yoğun duyguları da rahatlıkla ortaya dökebilmekte. Toplumumuz tarafından özellikle erkeklerin ağlaması başta olmak üzere ağlama eylemini ayıp gizli yapılması gereken veya zayıflık şeklinde nitelenmektedir. Fakat ağlamak ruhsal arınmanın en etkili yollarından bir tanesidir ve kesinlikle yoğun duygulanmalarda kişinin kendini özgür bırakması için ağlamaktan kaçınmaması kendisi için en doğrusu olacaktır.
Ruhsal arınmanın bir diğer yolu meditasyondur. Meditasyon kişinin iç dünyası ile kurduğu bağı güçlendirmekle kalmayıp huzura erişmesine yardımcı oluyor. Uzmanların önerileri doğrultusunda yapılacak olan meditasyon uygulamaları kişiyi dinginliğe ulaştırmakta ve ruhsal olarak arındırmaktadır. Yaklaşık olarak yarım saat kadar süren bu arınma sürecini istediğiniz sıklıkla tekrarlayabilirsiniz.
Bunun yanı sıra kendinize ait bir ruhsal arınma yönteminiz olduğunu da unutmayın, bu yöntemin ne olduğunu siz bulmalısınız. Genellikle pek çok insan için bu su ile sağlanan bir arınmadır. Yüzme, banyo yapma, su içerisinde vakit geçirme gibi etkenler kişinin ruhsal olarak arınıp dinginleşmesini ve huzur bulmasını sağlamaktadır. Bazıları için bu ruhsal arınma yıldızlarla dolu bir gökyüzünün altında geçirilen tek kişilik zaman dilimidir. Ruhsal arınma yöntemlerinin en önemli ortak özelliği yalnızken gerçekleştirilmesidir. Aksi taktirde arınma süreci işe yaramayacaktır.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst