Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Saç Kepeğinden Nasıl Kurtulabilirim

Katılım
22 Ocak 2020
Mesajlar
208
Tepki puanı
11
Golden Thread
0
Puanları
18
Saçınızı her gün en iyi şampuanla yıkıyorsunuz ama hala kepek mi var? Belki de her gün yıkamak sorun, belki sabun kullanmanız gerek, her gün yıkamamalısınız belki. İşte bu ve bunun gibi onlarca sorulara sahip olan kişilerden biri benim.

Ulaştıklarıma göre kepek sayısız birçok sebepten oluşabilir. Her şeyi doğru yapıyorsunuz belki sebebi stres kaynaklıdır. Ya da cildinizde bir sorun olabilir. Sebebi doğru belirleyip ona göre müdahale edilmesi gerek.

Kepek sadece sizde yok, dünya nüfusunun yarısında kepek şikayeti var. Kepek derinizdeki ölü hücreleri bir araya gelmiş halidir. Devamlı süren bir kepek şikayetiniz varsa bir doktora başvurmanız gereklidir.

Kepek oluşumunun sayısız nedeni olabilir. Cildiniz kurudur, havanın soğuk olmasıdır, hastalığınız vardır, vitamin eksikliğiniz mevcut olabilir, az tarıyorsunuzdur. Saçınızı az yıkıyorsanız da kepek olabilir çok yıkıyorsanız da olabilir. Saç spreyi gibi şekillendirici ürünlerden kaynaklı olması da çok yüksek.

Gelelim nasıl önleriz. Yıkamayı düzenli olarak gerçekleştirin. Şekillendirici ürün kullanımını sıfıra indirin. Güneş ışığından olabildiğince fazla yararlanmaya çalışın. Vitamin eksikliği sorununuz varsa doğru beslenin. Stres konusunda kendinizi rahatlatmaya çalışın. Stres kepek haricinde de size sadece zarar verir. Sağlığınız için stresten kaçının. Uzun saçlı kişilerde olabildiğince saçlarını açık bırakmayı tercih etmeli.

Kepek önleyici şampuanlardan deneyin. Marketteki ürünlerin yanı sıra eczane de satılan daha profesyonel ürünleri kullanabilirsiniz. Şampuanlamayı derinize masaj yapıyor gibi gerçekleştirin. Kazımak kepeğinizi yok etmeyecektir. Aldığınız şampuanın etkisini ancak 1 ay düzenli kullanımla görebilirsiniz. Eğer faydasını görmezseniz değişikliğe gidebilirsiniz.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst